Lietuva ir Baltijos šalis 16 05 2018 214 peržiūros

Nustatyti pažeidimai televizijos programoje „NTV Mir Baltic“

Stebint Lietuvos Respublikos teritorijoje retransliuojamą televizijos programą „NTV Mir Baltic“ buvo nustatyta, kad jos laidos „Savaitės rezultatai“, transliuotos 2018 m. vasario 18 d., siužete buvo siekiama suformuoti Lietuvai priešišką nuomonę. Buvo teigiama, kad tik lietuviai žudė žydus Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais, ir kad Lietuvoje ir Latvijoje klastojami istoriniai faktai tuo aspektu. Tokiu būdu laidoje buvo skelbiama dezinformacija ir kurstoma tautinė neapykanta, sakoma Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pranešime. 

Pagal kompetenciją LRTK kreipėsi į Lietuvos istorijos institutą, kad šis įvertintų paskleistą informaciją. Lietuvos istorijos institutas nustatė, kad siužetas yra akivaizdžiai propagandinio turinio, skirtas Lietuvos, kaip ypač nacionalistinės šalies, įvaizdžio sukūrimui, tam tikslui selektyviai atrenkant istorinius faktus, kitą iliustracinę medžiagą, tikslingai parenkant pašnekovus. 

Įvertinusi paskleistą informaciją ir ekspertų išvadas LRTK nusprendė, kad šiame siužete buvo paskelbta informacija, kurią draudžia skelbti Visuomenės informavimo įstatymas.

Apie nustatytus Lietuvos įstatymų ir Europos Sąjungos teisės aktų pažeidimus Jungtinės Karalystės jurisdikcijai priklausančioje televizijos programoje „NTV Mir Baltic“ LRTK informavo šios valstybės audiovizualinės žiniasklaidos reguliuotoją OFCOM. LRTK pareikalavo užtikrinti, kad tokie pažeidimai ateityje nebesikartotų, bei perspėjo apie galimą Audiovizualinės žiniasklaidos direktyvos nuostatų taikymą dėl programos retransliavimo laikino sustabdymo, jei pažeidimai kartotųsi ateityje.

Apie šiuos pažeidimus LRTK taip pat informavo šią programą transliuojantį Rusijos Federacijos transliuotoją „Baltic Media Alliance Ltd.„

ELTA

Lietuva ir Baltijos šalis kitos naujienos šiame skyriuje

20 05 2018

Sekmìnės yra švenčiamos krikščioniškoje ir pagonių tradicijoje

19 05 2018

Buvusiuose KGB rūmuose - priminimas apie čia kalėjusį palaimintąjį vyskupą

18 05 2018

Poliklinikų vadovams – apie finansus, atsakingą vaistų skyrimą bei prevencijos aktyvinimą

18 05 2018

Seimas nemato kliūčių keisti tėvystės atostogų suteikimo tvarką

18 05 2018

Vilniaus Kalvarijose prasideda Sekminių atlaidai

18 05 2018

Teismas: „Krekenavos agrofirma“ pagrįstai nubausta už klaidinamą reklamą

18 05 2018

Seimas priėmė Prezidentės pataisas: baudos už pajamų slėpimą nebebus tik simbolinės

17 05 2018

Pranešta apie bombą Vilniaus Santaros gimnazijoje

„Metų šeima 2018“ išrinkti visaginiečiai

Šeštadienį Vilniuje, šventėje „Mes už šeimą!“ paskelbta „Metų šeima 2018“. Tai1 berniuką ir 3 mergaites auginantys Drus iš Visagino.

-°С -%