Visagine 14 05 2018 606 peržiūros

Policija informuoja

Smurtas artimoje aplinkoje

Remiantis statistinėmis duomenimis – Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariate 2018 m. per tris mėnesius buvo pradėti 26 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje, 2017 m. per tris mėnesius buvo pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai.

Smurtą artimoje aplinkoje negalima toleruoti, tad jei patiriate bet kokios rūšies ar formos smurtą, arba pažįstate ką nors, kas tai patiria, nebijokite kreiptis profesionalios pagalbos į psichologą, teisininką, medicinos įstaigą, policiją. Už smurtą artimoje aplinkoje taikoma baudžiamoji atsakomybė.

KUR KREIPTIS PATYRUS SMURTĄ?

✔ Jeigu reikia skubios pagalbos, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir praneškite apie smurtą šeimoje. Taip pat apie smurto įvykį galite pranešti policijai per policijos elektroninių paslaugų sistemą http://www.epolicija.lt/, policijos pasitikėjimo telefonu (8 5) 272 5372 arba el. p. artimas.smurtas@policija.lt.

✔ SPECIALIZUOTAS PAGALBOS CENTRAS:
Statybininkų 7, Visaginas (tel.: 8 699 20069).

✔ VISAGINO ŠEIMOS IR VAIKO GEROVĖS CENTRAS:
Statybininkų g. 7 (8 386)75280.
Jei Jums labai sunku, pasidalinti savo išgyvenimais galite paskambinus nemokamu telefonu:
- „Pagalbos moterims linija“ emocinė parama telefonu 800 66366 (visą parą) ir el. paštu pagalba@moteriai.lt.
-„Vilties linija“ telefonu 116 123 (visą parą), el. paštu vilties.linija@gmail.com

Vagystės

Per tris mėnesius įvykdyta 17 vagysčių, 2 vagystės, įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, transporto priemonių vagysčių neužfiksuota.

Niekada nepraraskite budrumo ir saugokite savo turtą, o paprasčiausi patarimai apsaugos jus nuo nelaimių. Visada rakinkite gyvenamųjų patalpų duris, niekada be priežiūros nepalikite asmeninių daiktų, į namus neįsileiskite svetimų žmonių ir nesigirkite apie laikomus vertingus daiktus, saugokite banko kortelių PIN kodus, niekam jų neatskleiskite. Niekada nepalikite atrakintų automobilių durų ar atidarytų langų bei stoglangių net jeigu išeinate trumpam, taip pat išimkite visus asmeninius net ir nevertingus daiktus.

Sukčiavimas

Per tris mėnesius užfiksuoti 4 sukčiavimo atvejai. Jei Jums ar Jūsų artimiesiems paskambino telefoniniai sukčiai, neskubėkite vykdyti jų nurodymų, o patys susisiekite su artimaisiais. Jei nukentėjote nuo telefoninių, internetinių sukčių veiklos, visais atvejais informuokite policiją telefonu 112.

Nepamirškite, kad atsirado naujas sukčiavimo būdas – netikros elektroninės parduotuvės, kurių svetainės vaizdas, pirkimo procesas nesukelia jokių įtarimų, tačiau prekių ar paslaugų asmenys negauna.
 
Kelių eismo taisyklių pažeidimai

Per tris mėnesius policijos pareigūnai išaiškino 2 neblaivius vairuotojus, pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl vairuotojų padarytų nusikalstamų veikų, t. y. transporto priemonių vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas. Nustatyti 8 atvejai, kai transporto priemones vairavo vairuotojai apsvaigę nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, 356 greičio viršijimo atvejai, 2 – neblaivūs dviratininkai, 46 pažeidimus padarė pėstieji.

Lengvųjų automobilių vairuotojai, turintys daugiau nei 2 metų stažą, laikomi neblaiviais, kai jų iškvėptame ore, seilėse ar kraujyje nustatoma daugiau kaip 0,4 promilių alkoholio. Kitiems vairuotojams taikomi gerokai griežtesni apribojimai:
Važiuodami motociklu, galite būti nubausti vos už 0,1 promilių girtumą. Tas pats galioja pradedantiesiems lengvųjų automobilių vairuotojams (turintiems iki 2 metų stažą).

Kam taikoma 0 promilių alkoholio riba?
• Pradedantiesiems vairuotojams (turintiems mažesnį nei 2 metų vairavimo stažą);
• Taksi automobilių vairuotojams;
• Mopedų vairuotojams;
• Motociklų vairuotojams;
• Triračių vairuotojams;
• Lengvųjų keturračių, paprastų ir galingųjų keturračių vairuotojams;
• Automobilių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3,5 t, vairuotojams;
• Automobilių, kurie turi daugiau kaip 9 sėdimąsias vietas, vairuotojams;
• Automobilių, kuriais vežami pavojingieji kroviniai, vairuotojams.

Saugokite save ir savo artimuosius!

Visagine kitos naujienos šiame skyriuje

16 05 2018

Siūloma "Intersurgical" gamyklai suteikti regioninės svarbos projekto statusą

16 05 2018

Unikalus namas ant ratų apsilankys Visagine

16 05 2018

Gatvės muzikos diena. Kviečiame registruotis

10 05 2018

Visagino civilinės metrikacijos skyriaus balandžio mėnesio naujienos

10 05 2018

Atestuoti VĮ IAE vadovaujantieji darbuotojai

06 05 2018

Motinos dienos sveikinimas

04 05 2018

Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko sveikinimas Šv. Florijono dienos proga (Video)

27 04 2018

Balandžio 27d. - Medicinos darbuotojų diena

„Metų šeima 2018“ išrinkti visaginiečiai

Šeštadienį Vilniuje, šventėje „Mes už šeimą!“ paskelbta „Metų šeima 2018“. Tai1 berniuką ir 3 mergaites auginantys Drus iš Visagino.

-°С -%