Šiųmetinė gegužė – lietingiausia nuo 1961 m.
Įdomu žinoti 02 06 2021 179 peržiūros

Šiųmetinė gegužė – lietingiausia nuo 1961 m.

Šių metų gegužės mėnuo buvo labai lietingas – vidutiniškai Lietuvoje iškrito 103 mm kritulių. Tad šių metų gegužė tapo pačia lietingiausia nuo 1961 m. Iki šiol, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, rekordininkas buvo 1962 m. paskutinis pavasario mėnuo (99 mm).

Įprastinėmis Lietuvos klimato sąlygomis (SKN, 1991–2020 m. vidurkis) gegužės mėnesį Lietuvoje vidutiniškai iškrenta 53 mm kritulių. Taigi, šių metų gegužės kritulių kiekis buvo beveik du kartus didesnis už daugiametį vidurkį. Beje, visų gegužės dešimtadienių kritulių kiekis buvo didesnis už SKN. Kritulių gausa ypač išsiskyrė pirmas ir trečias dešimtadieniai, kai kritulių kiekis vidutiniškai Lietuvoje buvo atitinkamai 2,9 ir 2,2 normos.

Dar prieš kelerius metus buvusi 2017 m. gegužė buvo pati sausiausia (vos 13 mm), o 2018 m. – 6-oji pagal sausumą (30 mm).

ЗАПРАВКА АВТОКОНДИЦИОНЕРОВ.
Комплекс услуг: Диагностика, опрессовка, ремонт, заправка.
+37065775741 Андрей

Подробнее

Nors vidutiniškai Lietuvoje gegužę buvo pasiektas kritulių kiekio rekordas, tačiau kritulių teritorinis pasiskirstymas buvo labai netolygus, pažymi klimatologai. Rytų, pietryčių, šiaurės rytų ir centrinėje Lietuvos dalyje buvo labai lietinga. Tuo tarpu vakarų, šiaurės vakarų Lietuvoje kritulių kiekis buvo kur kas artimesnis daugiametėms normoms. Taip pat buvo pagerinti atskirų stočių gegužės mėnesio kritulių kiekio rekordai.

Kadangi gegužė buvo ne tik labai lietinga, bet ir vėsesnė nei įprastai (1,4 °C žemiau nei SKN), išgaravimas buvo mažesnis, o tai leido susikaupusiai perteklinei drėgmei išsilaikyti ilgiau.


ELTA

Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 neteisėti migrantai
Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 neteisėti migrantai

Visi jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта