Ž. Vaičiūnas ragina EK dėti pastangas, kad Astravo AE energetinis paleidimas būtų atidėtas
Energetika 06 10 2020 246 peržiūros

Ž. Vaičiūnas ragina EK dėti pastangas, kad Astravo AE energetinis paleidimas būtų atidėtas

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kreipėsi į Europos Komisijos (EK) energetikos komisarę Kadri Simson dėl ES streso testų, susijusių su branduoline sauga Astravo atominėje elektrinėje (AE), rekomendacijų įgyvendinimo.

Kaip teigiama ministerijos pranešime, EK raginama dėti visas pastangas, kad viešai skelbiamas Baltarusijos AE energetinis paleidimas būtų atidėtas, nes tik 2021 metų sausį numatoma branduolinės saugos reguliavimo institucijos ataskaita dėl branduolinės saugos situacijos Baltarusijoje. 

Šį klausimą ministras taip pat kėlė ir antradienį vykstančioje nuotolinėje neformalioje ES energetikos ministrų taryboje.

„Ministras akcentavo EK politinės lyderystės svarbą, kadangi Baltarusijos vieši pareiškimai apie energetinį pirmojo reaktoriaus paleidimą lapkričio 7 dieną, jeigu jie būtų įgyvendinti, reikštų, kad iki šio AE paleidimo nebus įgyvendintos ES ekspertų su branduoline sauga susijusios rekomendacijos“, – teigiama pranešime.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

Laiške EK komisarei akcentuojama, kad Baltarusija demonstruoja tik formalų įsitraukimą ES streso testų rekomendacijų įgyvendinimo procese, o realybėje spartina Baltarusijos AE paleidimo darbus. Laiške teigiama, kad ES streso testai Baltarusijos AE yra būtent tas išbandymas, kuris parodys ES ir EK gebėjimą daryti poveikį, siekiant branduolinės saugos trečiųjų šalių projektuose.

„Baltarusija planuoja atominę elektrinę paleisti neįgyvendinusi ES streso testų rekomendacijų ir jų įgyvendinimą atidėdama neapibrėžtam laikui, kas iš esmės reiškia ES streso testų proceso paneigimą ir ES politinės lyderystės regione sumenkinimą. Baltarusijos pozicija gali tapti blogu precedentu, ignoruojant ES ekspertų rekomendacijas, ir kartu diskredituoti tarptautinį bendradarbiavimą branduolinės saugos klausimais“, – pranešime sako Ž. Vaičiūnas.


ELTA

J. Šiugždinienė: abiturientų brandos egzaminų sesija prasidės birželio 7 d.
J. Šiugždinienė: abiturientų brandos egzaminų sesija prasidės birželio 7 d.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pristatė naujausią informaciją apie brandos egzaminų organizavimo tvarką

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта