2026 m. ES biudžetas: svarbus finansavimas ES prioritetams nestabilumo laikotarpiu
Projektas „Europos Pulsas“ 19 06 2025 19 peržiūros

2026 m. ES biudžetas: svarbus finansavimas ES prioritetams nestabilumo laikotarpiu

Remdamasis vidurio laikotarpio Daugiametės finansinės programos (DFP) peržiūra, šis biudžeto projektas skirtas remti strateginius tikslus, įskaitant:
• paramą Ukrainai,
• konkurencingumo skatinimą,
• migracijos valdymą,
• saugumą ir gynybą,
• strategines investicijas,
• žaliąją ir skaitmeninę pertvarką.
Šis pasiūlymas pateiktas po Šis pasiūlymas pateiktas po netikėtų 2021–2027 m. DFP laikotarpio įvykių: pasaulinės pandemijos, energetikos krizės, infliacijos šuolio, karo sugrįžimo į Europą ir augančių geopolitinių įtampų.
Nors ES biudžetas pasirodė lankstus sprendžiant naujus iššūkius, išryškėjo ir jo ribotumai. Todėl buvo būtina atlikti vidurio laikotarpio peržiūrą, siekiant reaguoti į neatidėliotinus poreikius – ypač susijusius su Ukraina, migracija, krize Artimuosiuose Rytuose ir kitais klausimais. Peržiūra taip pat užtikrino pakankamą finansavimą tokioms sritims kaip žaliasis ir skaitmeninis perėjimas bei ekonomikos gaivinimas po COVID-19 pandemijos.
Biudžeto projektas 2026 m.
Biudžeto projekte toliau numatomas: stabilus ir prognozuojamas finansavimas Ukrainai per Ukrainos priemonę (Ukraine Facility), padidintas finansavimas saugumui, gynybai, prieglobsčiui ir migracijai, papildomas finansavimas pagal Sanglaudos politikos vidurio laikotarpio peržiūrą. Tai suteikia valstybėms narėms galimybę iš naujo nukreipti sanglaudos lėšas į naujus prioritetus: konkurencingumą, gynybą, prieinamą būstą, atsparumą vandens ištekliams ir energetinį perėjimą. Iš viso: 193 262 mln. EUR. 2026 m. metinį ES biudžetą privalės formaliai patvirtinti Biudžetinė valdžia iki metų pabaigos.
2026 m. ES biudžeto projekte numatytos išlaidos pagal ilgalaikio biudžeto viršutines ribas ir finansuojamos iš nuosavų išteklių. Jos papildomos „NextGenerationEU“ išlaidomis, finansuojamomis skolinantis rinkose. Kiekvienai programai nurodomos dvi sumos:
• Įsipareigojimai – suma, kurią galima sutarti konkrečiais metais (pvz., sutartimis),
• Mokėjimai – faktiškai išmokami pinigai.
„NextGenerationEU“ – iki 807 mlrd. EUR vertės priemonė (esamomis kainomis), skirta sušvelninti COVID-19 padarinius ir padaryti ES žalesnę, skaitmeniškesnę ir atsparesnę. Jos pagrindas – Atkūrimo ir atsparumo priemonė (RRF), per kurią skiriamos dotacijos ir paskolos reformoms ir investicijoms ES valstybėse narėse.
„NextGenerationEU“ įsipareigojimai turėjo būti sudaryti iki 2023 m. pabaigos, o su skolomis susiję mokėjimai tęsis iki 2026 m. pabaigos.
Daugiau informacijos skaitykite: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_25_1396
www.europospulsas.lt

Dmitrij Ikonikov: Absurdų ir simbolinių pergalių paradas Tarybų gatvėje
Dmitrij Ikonikov: Absurdų ir simbolinių pergalių paradas Tarybų gatvėje

Ar pervadinus Tarybų gatvę, pagerės keliai, paslaugos sveikatos įstaigose taps prieinamesnės, padaugės darbo vietų, o senjorai nustos skaičiuoti centus parduotuvėse?

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта