A. Anušauskas apie LSDP siūlymą gynybai skirti ne mažiau nei 3,5 proc. nuo BVP: tai pagrindas partijų susitarimo atnaujinimui
Lietuva ir Baltijos šalys 31 05 2023 99 peržiūros

A. Anušauskas apie LSDP siūlymą gynybai skirti ne mažiau nei 3,5 proc. nuo BVP: tai pagrindas partijų susitarimo atnaujinimui

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pozityviai vertina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) siūlymą gynybos finansavimui skirti ne mažiau negu 3,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Ministras akcentuoja, kad šis siūlymas gali būti pagrindu papildyti partijų susitarimą dėl gynybos.

„Žinoma, tų pinigų skiriama daugiau, tačiau poreikiai, kurie yra apibrėžti, jie yra dar didesni. Dėl to aš sveikinu tokį jų pokytį“, – žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Anušauskas.

„Bet kokiu atveju, sveikinu tai ir tai yra irgi vienas iš pagrindų susitarimo papildymui“, – taip pat pažymėjo jis.

Pasak ministro, Vyriausybė žiūri į savo galimybes sudaryti kitų metų biudžetą, skiriant daugiau pinigų krašto apsaugai atsakingai.

Šeštadienį Vilniuje vykusiame Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime priimta rezoliucija dėl Lietuvos gynybos ir saugumo, kurioje įsipareigota užtikrinti tvarų gynybos finansavimą, skiriant ne mažiau negu 3,5 proc. nuo BVP.

Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda išsakė lūkestį, kad ateinančių metų valstybės biudžete gynybos reikmėms bus numatytas panašus finansavimas bei išlaikoma galimybė krašto apsaugai skolintis iki 3 proc. BVP.

Automobilių remontas, naujų/naudotų detalių pardavimas, sugedusių, angliškų ir kt. automobilių supirkimas ir utilizacija su išvežimu ir pažymų išdavimu.
Автомобили: ремонт, продажа новых и б/у деталей, скупка и утилизация негодных к эксплуатации, английских и т. п. с вывозом и выдачей справок.
Rimšė, UAB „Edilendas“
+370-689-21789, +370-655-93555

Подробнее

Kaip ELTA skelbė anksčiau, Seimas praėjusių metų lapkritį patvirtino 2023 metų biudžetą, kuriame numatyta galimybė krašto gynybai skirti iki 3 proc. BVP, tam leidžiant skolintis, jei bendras biudžeto deficitas per metus neviršys 4,9 proc. BVP.

Pasak Vyriausybės, konkretus tokio skolinimosi poreikis paaiškės metų eigoje, o sąlygos (neviršyti deficito ir skolinimosi limito) dėl teigiamų tendencijų energetikos išteklių rinkose greičiausiai bus tenkinamos.

Praėjusiais metais Lietuvos asignavimai gynybai siekė 2,52 proc. BVP.


ELTA

Informuoja UAB „Visagino būstas“
Informuoja UAB „Visagino būstas“

Ieškomas buto, esančio Partizanų g. 12, savininkas (arba butą prižiūrintis asmuo).

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта