A. Veryga apie perkamą vakciną: norime dalintis atsakomybe
Lietuva ir Baltijos šalys 10 09 2020 202 peržiūros

A. Veryga apie perkamą vakciną: norime dalintis atsakomybe

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, aiškindamas sprendimą kartu su ES valstybėmis perkamos koronaviruso vakcinos klausimus spręsti Valstybės gynimo taryboje (VGT), sako, kad taip po visko bus išvengta klausimų dėl skaidrumo.

Visgi A. Veryga pabrėžia ne tik kylančias rizikas įsigyjant vakciną, bet kartu prisimena ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) akiratyje atsidūrusią greitųjų koronaviruso testų pirkimo istoriją, kurioje įtarimų sulaukė ar kaip specialūs liudytojai buvo apklausti Sauliaus Skvernelio vedamos Vyriausybės komandos nariai.

„Reikia derėtis dėl produktų, kurie nėra baigti kurti. Matome, kiek vėliau klausimų sulaukia tie, kurie priima sprendimus, susijusius su vienų ar kitų dalykų įsigijimu.  Dabar daug diskutuojame apie testų įsigijimus“, – „Žinių radijui“ teigė A. Veryga, pabrėždamas, kad valdantieji norėtų šiuo klausimu pasidalinti atsakomybe.

„Norima atsakomybe dalintis, nes valstybės saugumo, gyvybingumo, įprastinio gyvenimo klausimas, matyt, yra svarbus visiems ir mes nenorime, kad po visko kiltų klausimų apie skaidrumą, apie tai, kad reikėjo kažką kitaip daryti“, – aiškino jis.

Paklaustas, ar VGT sudarančių struktūrų atstovai yra kompetentingi spręsti dėl vakcinos, A. Veryga atsakė, kad jiems bus viskas paaiškinta.

„Mes jiems paaiškinsime“, – sakė ministras, pabrėždamas, kad visiems valstybės vadovams reikia žinoti kylančias rizikas.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

„Yra daug rizikų, kurias reikia valdyti, aš manau, kad valstybės vadovams jas reikia žinoti. Reikia žinoti koks tai yra procesas ir turėti savo nuomonę. Mes neturime ko slėpti, bet matome tam tikrų rizikų, kurias norime įvardinti būtent tokiu formatu“, –  teigė A. Veryga.

Kilus abejonių dėl prisiimamų rizikų Ministrų Kabinetas trečiadienį nusprendė kreiptis į VGT, kad ši priimtų sprendimus, susijusius su planuojamu koronaviruso vakcinos įsigijimu.

Premjeras S. Skvernelis trečiadienį teigė, kad kol kas neaišku, kaip Lietuva turėtų elgtis procesuose dėl vakcinos nuo COVID-19 infekcijos įsigijimo.

„Kiekvienas valstybės tarnautojas bijo priimti bet kokį sprendimą, bet kokią iniciatyvą rodyti, ypač kai yra didelis neapibrėžtumas. Vakcinos šiandien nėra, tai yra procesas, kur dalyvauja iš esmės viena įmonė kartu su kitomis ES valstybėmis. Yra nustatyta išankstinė kaina, yra nustatytas mažiausias kiekis, nėra 100 proc. garantijos, kad vakcina bus sėkminga ir kad tuo laikotarpiu neatsiras dar kelios vakcinos, kurios bus pigesnės, efektyvesnės“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė S. Skvernelis.


ELTA

G. Nausėda: jei tik atsipalaiduosime ir COVID-19 atvejų skaičius didės, teks vėl viską stabdyti
G. Nausėda: jei tik atsipalaiduosime ir COVID-19 atvejų skaičius didės, teks vėl viską stabdyti

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad po pirmosios koronaviruso bangos šalyje įsivyravo „nusiraminimo nuotaikos“, kurios lėmė atsipalaidavimą ir itin stiprų antrąjį viruso proveržį

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта