Atviras mados istoriko Aleksandro Vasiljevo laiškas Visagino savivaldybei
Visagine 03 03 2022 466 peržiūros

Atviras mados istoriko Aleksandro Vasiljevo laiškas Visagino savivaldybei

Brangieji,

Beprecedentės ambicijos atkurti didžiulę imperiją sukėlė karą, kuris jau dabar griauna nepriklausomą Ukrainos valstybę. Šis karas, neabejotinai, sukels ir precedento neturinčią Rusijos izoliaciją bei, maža to, Žemėje gali sukelti branduolinį karą.

Visi karai sukelia siaubingą Pasaulio kultūros paveldo sunaikinimą. Žmonija per visus beprasmius karinius susirėmimus prarado didžiulį kiekį architektūrinių vertybių, muziejų kolekcijų ir žmonių gyvybių, ką stebime ir šiandien.

Kaip pacifizmo šalininkas, esu nusiteikęs prieš visus karus, jie turi būti sustabdyti.

Antrojo pasaulinio karo metais mano šeima Pavilnyje, Lietuvoje, paslėpė žydų tremtinės šeimą ir taip išgelbėjo jų gyvybes.

Lietuvoje esu jau daugiau nei 60 metų, surengiau ne vieną itin sėkmingą kultūrinį renginį įvairiuose muziejuose ir teatruose.

Dabar dar kartą noriu padėkoti Visagino miesto administracijai už tai, kad mano ankstesnė ir didžiulė kolekcija saugoma saugioje vietoje šiame pasaulyje.

Nesu susijęs su Rusijos vadovybe, nesu apdovanotas jokiais vyriausybiniais apdovanojimais ir iš Rusijos nesu gavęs pagalbos savo fondui – Senovinių kostiumų ir mados istorijos kolekcijos saugojimui.

Niekada nebuvau jokios partijos narys, pats buvau emigrantas iš sovietinio režimo į Prancūziją 1982 metais ir turiu daugiau nei 20 metų Lietuvos pilietybę.

Aš griežtai pasisakau prieš agresyvų karą ir meldžiuosi už teritorijų saugumą ir pagarbą Europos kultūros paveldui!

Tebūnie Ramybė!

 

Aleksandras Vasiljevas Goulevičius

 

Kviečiame visus į magišką smėlio pasaulį!
Kviečiame visus į magišką smėlio pasaulį!

Gruodžio 2 d. – projekto „Smėlio ART-terapija vaikų ir paauglių psichologinei reabilitacija“ pristatymas

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта