Aušvico koncentracijos stovykloje apsilankė rekordinis skaičius žmonių
Įdomu žinoti 08 01 2020 129 peržiūros

Aušvico koncentracijos stovykloje apsilankė rekordinis skaičius žmonių

Daugiau kaip 2,3 mln. žmonių pernai apsilankė buvusioje  Aušvico koncentracijos stovykloje. Tai rekordas. Palyginti su metais anksčiau, lankytojų skaičius išaugo 170 000, pranešė Aušvico-Birkenau muziejus. Dauguma lankytojų buvo iš Lenkijos.

Muziejaus duomenimis, buvusią nacių koncentracijos stovyklą apžiūrėjo beveik 400 000 lenkų, apie 200 000 britų ir 120 000 JAV piliečių. Sausio 27-ąją muziejus minės Aušvico koncentracijos stovyklos išlaisvinimą prieš 75 metus.

Aušvico-Birkenau koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacių naikinimo stovykla Antrajame pasauliniame kare. Čia naciai nužudė daugiau kaip milijoną žmonių, daugiausiai žydų. 1945 metų sausio 27 dieną sovietų kariai pasiekė stovyklą ir išlaisvino 7 500 likusių gyvų kalinių.

Antrajame pasauliniame kare buvo nužudyta 6 mln. lenkų, tarp jų – 3 mln. Lenkijos žydų.


ELTA

Gyventojai sulaukė laiškų: augantys atlyginimai atneš didesnes sąskaitas
Gyventojai sulaukė laiškų: augantys atlyginimai atneš didesnes sąskaitas

Paslaugas teikiantys specialistai – atviri – didinti kai kuriuos įkainius jie priversti dėl didėjančio minimalaus ir vidutinio atlyginimų

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта