Baltarusijos opozicijai skirta 2020 metų Laisvės premija įteikta S. Cichanouskajai (papidyta)
Lietuva ir Baltijos šalys 13 01 2021 222 peržiūros

Baltarusijos opozicijai skirta 2020 metų Laisvės premija įteikta S. Cichanouskajai (papidyta)

Minint Sausio 13-ąją, Baltarusijos demokratinei opozicijai įteikta 2020 metų Laisvės premija.

Šį apdovanojimą Seimo istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje iš Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen atsiėmė Baltarusijos demokratinės opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja. 

Iš anksto nufilmuotoje Laisvės gynėjų dienos 30-mečio minėjimo ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijoje Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė akcentavo, kad 2020 metų Laisvės premija skirta visiems baltarusiams, kovojantiems už demokratiją ir laisvę, stojantiems prieš didelę agresiją.

„Džiaugiuosi, galėdama paskelbti, kad 2020 metų Laisvės premija skiriama Baltarusijos demokratinei opozicijai. Ši premija skirta visiems baltarusiams, kovojantiems už demokratiją ir laisvę, stojantiems prieš didelę agresiją. Kiekvienam, kuris mitinguose, protesto akcijose, eisenose, gyvosiose grandinėse gatvėse, įmonių streikuose aiškiai ir nedviprasmiškai išreiškė permainų troškimą. Laisvės premija skirta politiniams kaliniams – Aliaksandro Lukašenkos režimo sužalotiems ar nužudytiems protestuotojams. Ji skirta mamoms, moterims, kurių mylimieji kalėjimuose, o jos, tęsdamos kovą, savo širdį ir meilę dalina pusiau – vaikams ir Baltarusijai“, – sakė Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

Pasak jos, Lietuva yra kartu su baltarusiais, nes puikiai žino tikrąją laisvės kainą ir kaip svarbu sulaukti paramos iš tarptautinės bendruomenės, ypač „kai atsiranda siūlančių patylėti, nepastebėti ar užsimerkti vardan riebesnio sviesto“.

„Bet Lietuva, prisimindama savo istoriją, kruvinuosius Sausio 13-osios – apgintos Laisvės įvykius, puikiai supranta vieną dalyką: jokių kompromisų su sąžine negali būti“, – sakė P. Kuzmickienė.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

Priimdama premiją Baltarusijos demokratinės opozicijos lyderė S. Cichanouskaja pabrėžė, kad svarbu žinoti, jog kovoje už demokratiją jie nėra vieni. „Šimtmečiais jautėme kaimynės Lietuvos petį. Tačiau šiandien esame dėkingi už jos paramą kaip niekada anksčiau, nes tikrą draugą pažinsi nelaimėje. Ir šiandien visų baltarusių vardu norėčiau jums už tai padėkoti“, – kalbėjo S. Cichanouskaja.

Pasak jos, Laisvės premija priklauso visiems su smurtu ir įstatymų nepaisymu taikiai kovojantiems baltarusiams. „Ši premija – ne tik didelė garbė, bet ir priminimas mums visiems, kad turime išlikti susitelkę ir vieningi. Mes laimėsime“, – tvirtino Baltarusijos demokratinės opozicijos lyderė.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Kaip primena ELTA, Laisvės premija 2011 m. skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui. 2012 m. skirta Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, politiniam kaliniui Antanui Terleckui. 2013 m. – kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo katalikų komiteto nariui arkivyskupui Sigitui Juozui Tamkevičiui. 2014 m. skirta Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui. 2016 m. – Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui ir prezidentui Valdui Adamkui. 2017 m. – laisvės gynėjai, politinei kalinei Felicijai Nijolei Sadūnaitei. 2018 m. skirta partizanų grupei: Jonui Čeponiui, Juozui Mociui, Bronislovui Juospaičiui, Jonui Kadžioniui, Vytautui Balsiui, Juozui Jakavoniui, Jonui Abukauskui. 2019 m. – Laisvės kovų dalyviui, Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriui Albinui Kentrai.


ELTA

Pavasaris - geriausias metas darbams!
Pavasaris - geriausias metas darbams!

Atliekame visus žemės formavimo darbus, teikiame ekskavatoriaus, buldozerio ir kitos technikos paslaugas

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта