COVID-19 virusu užsikrėtusiam ir saviizoliacijos nesilaikusiam molėtiškiui – teistumas
Įvykiai ir kriminalas 12 11 2020 916 peržiūros

COVID-19 virusu užsikrėtusiam ir saviizoliacijos nesilaikusiam molėtiškiui – teistumas

Pirmadienį teismas patenkino Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro Gintaro Čekuolio pareiškimą ir baudžiamuoju įsakymu nubaudė Molėtų rajono gyventoją, sukėlusį pavojų aplinkiniams užsikrėsti pavojinga liga. Žinodamas, kad yra užsikrėtęs COVID-19 virusu ir privalo saviizoliuotis, jaunas vyras nuėjo apsipirkti į parduotuvę.

Molėtų rajone gyvenantis 30-metis P. J. rugpjūčio pabaigoje tikrinosi, ar neserga COVID-19, nes įmonėje, kurioje jis dirbo, buvo nustatytas susirgimų šiuo virusu židinys. Jau kitą dieną vyrui buvo pranešta, kad jis užsikrėtęs. Sveikatos priežiūros specialistai jį informavo apie saviizoliacijos taisykles, kurių jis įsipareigojo laikytis.
 
Nors žinojo, kad vienas iš reikalavimų – likti saviizolioacijos vietoje, po dviejų dienų P. J. nusprendė nueiti į vietos parduotuvę nusipirkti cigarečių, nes jų iš anksto nebuvo nusipirkęs.

Vėliau P. J. aiškino nejautęs jokių ligos simptomų, todėl nieko blogo nepagalvojęs – užsidėjęs apsauginę kaukę, dezinfekavęs rankas ir išėjęs.
 
Apie tai, kad į parduotuvę buvo atėjęs galimai užsikrėtęs COVID-19 virusu žmogus, vietos gyventojai pranešė seniūnui, o šis - teisėsaugos pareigūnams. Informaciją patvirtino ir parduotuvės apsaugos vaizdo kameros įrašas, kuriame matyti cigaretes perkantis P. J..

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Molėtų rajono policijos komisariato pareigūnai, o tyrimui vadovavo prokuroras G. Čekuolis. P. J. buvo pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 277 straipsnio („Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas“) 1 dalį. Ši straipsnio dalis numato, kad tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, yra baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro G. Čekuolio, nebuvo nustatyta, kad neatsakingai elgdamasis P. J. būtų užkrėtęs kitus žmones. Jei taip būtų įvykę, jam būtų grėsusi bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas molėtiškį nubausti baudžiamuoju įsakymu. Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai lapkričio 9 dieną prokuroro pareiškimą patenkino ir P. J. skyrė vienerių metų laisvės apribojimo bausmę. Jam taip pat skirtas įpareigojimas laisvu nuo darbo metu išdirbti 70 valandų nemokamų darbų visuomenės labui.


utena.policija.lrv.lt 

Pavojai ant užšalusių vandens telkinių
Pavojai ant užšalusių vandens telkinių

Įsidėmėkite, kad ant užšalusio vandens telkinio niekada nebus visiškai saugu!

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта