D. Trumpas pristatė Artimųjų Rytų taikos planą
Pasaulyje 29 01 2020 174 peržiūros

D. Trumpas pristatė Artimųjų Rytų taikos planą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pristatė parengtą Izraelio ir Palestinos taikos planą. Į Baltuosius rūmus buvo pakviesti ir renginyje dalyvavo Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu ir opozicijos lyderis Benny‘is Gantzas, praneša „Deutsche Welle“.

„Kartu į Artimuosius Rytus galime atnešti naują aušrą“, – sakė D. Trumpas. Jis taip pat teigė, kad tai buvo „sunkiausias susitarimas, kokį jam yra tekę parengti“. Prezidentas padėkojo Omano, Bahreino ir Jungtinių Arabų Emyratų vyriausybėms už jų pagalbą rengiant šį planą.

B. Netanyahu skelbė šią dieną esant „istorine“, tokia pat svarbia, kaip ir 1948 m. gegužės 14 d., kai prezidentas Harry‘is Trumanas tapo pirmuoju tarptautinės bendruomenės lyderiu, pripažinusiu Izraelio valstybę.

„Ponas prezidente, manau, kad 2020 m. sausio 28 d. prisiminsime dešimtmečiais, o gal net ir šimtmečiais“, – sakė B. Netanyahu ir patikino, kad šis D. Trumpo planas yra „realistiškas ilgalaikės taikos planas“.

D. Trumpas paskelbtą planą pavadino „realistišku dviejų valstybių principu pagrįstu sprendimu“. Jis pareiškė, kad Jeruzalė, pagal planą, išliks Izraelio „nedaloma sostine“. Prezidentas taip pat teigė, kad būsimą palestiniečių valstybės sostinę turėtų sudaryti dalis Rytų Jeruzalės pagal savotišką jungtinės teritorijos susitarimą.

Susitarime taip pat raginama mažiausiai ketverius metus įšaldyti Izraelio gyvenviečių statybas, tačiau tai leistų Izraeliui išlaikyti daugumos jau pastatytų neteisėtų gyvenviečių kontrolę.

Nors plane numatoma nuolaidų Palestinai, įtraukiant ir jos dabartinės teritorijos padvigubinimą, vis dėlto šis planas reikalauja iš palestiniečių peržengti liniją, kurią jie skelbė esant neperžengtiną, – plane reikalaujama, kad palestiniečiai anksčiau įkurtas nausėdijas Vakarų krante laikytų Izraelio teritorija.

Anksčiau dvejiems metams atidėtą planą palestiniečiai, kurių atstovai į susitikimą nebuvo pakviesti, jau atmetė. Palestiniečių pareigūnai tvirtino, kad D. Trumpas yra pernelyg šališkas Izraelio valdžios naudai ir palaiko tik nacionalistinę B. Netanyahu vyriausybę.

ELTA

I. Genytė-Pikčienė: diskusijos apie MMA kėlimą turėtų būti atsargios
I. Genytė-Pikčienė: diskusijos apie MMA kėlimą turėtų būti atsargios

Turto valdymo „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė sako, kad diskusijos apie kitų metų minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) kėlimą turėtų būti atsargios

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта