E. Macronas planuoja atimti iš V. Putino aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą
Pasaulyje 10 02 2023 444 peržiūros

E. Macronas planuoja atimti iš V. Putino aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį pareiškė, kad ketina atimti iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino aukščiausią Prancūzijos apdovanojimą, bet laukia „tinkamo momento“ tai padaryti.

Garbės legiono ordino Didysis kryžius – aukščiausias Prancūzijos apdovanojimas – V. Putinui buvo įteiktas 2006 metais, kai Maskva palaikė geresnius santykius su Paryžiumi ir Vakarais.

Tačiau po to, kai V. Putinas pernai pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, ryšiai beveik nutrūko, o Europos Sąjunga įvedė Rusijai seriją griežtų ekonominių sankcijų.

Trečiadienį E. Macronas tokį pat apdovanojimą įteikė V. Putino priešui – Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui, tačiau iš V. Putino jo dar oficialiai neatėmė.

Перевозка + грузчики
Перевозка мебели, бытовой техники, стройматериалов, вещей и т.д.
Вывоз старой мебели, строительного мусора.
Вывоз мусора из квартир, дач, гаражей и подвалов.
Перевозка грузов длиной до 6 м, грузоподъемность до 2,5 т.
+370-622-31044.

Подробнее

Kalbėdamas po ES aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame vadovai svarstė galimybę padidinti ginklų tiekimą Ukrainai, E. Macronas pripažino, kad V. Putino apdovanojimo klausimas yra „simbolinis, bet svarbus“.

Nors E. Macronas sakė manantis, kad turi teisę atimti apdovanojimą, jis pridūrė: „Tai nėra mano šiandien priimtas sprendimas“. Tokie sprendimai, pasak jo, „visada yra reikšmingi ir, manau, reikia sulaukti tinkamo momento jiems priimti“.


AFP-ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта