G. Nausėda: kviečiu savivaldybes nesitaikstyti su sovietiniais propagandos reliktais, kurių Lietuvoje dar labai gausu
Lietuva ir Baltijos šalys 09 05 2022 229 peržiūros

G. Nausėda: kviečiu savivaldybes nesitaikstyti su sovietiniais propagandos reliktais, kurių Lietuvoje dar labai gausu

Prezidentas Gitanas Nausėda ragina šalies savivaldybes nesitaikstyti su sovietiniais propagandiniais reliktais, kurių, pasak jo, Lietuvoje vis dar labai gausu.

„Manau, kad tie dalykai turėtų būti sprendžiami. Mirusiems vieta tikrai yra kapinėse, jų palaikai turi ilsėtis ramybėje, bet tai tikrai neturėtų tapti savotiška propagandine priemone ir būti naudojama nukreiptiems prieš Lietuvą tikslams“, – LRT radijui duotame interviu pirmadienį teigė G. Nausėda.

Todėl prezidentas ragina savivaldybes įvertinti situaciją dėl propagandinių monumentų, kurių, pasak jo, Lietuvoje vis dar gausu.

„Situacija skirtingose savivaldybėse yra labai skirtinga, kai kuriose tie paminklai yra antkapiniai paminklai, kitose vietose tai yra monumentai su labai aiškiomis ideologinėmis gairėmis ir mėginimu veikti tam tikra prasme ideologiškai visuomenę. Tai aš tiesiog kviečiu visas savivaldybes įvertinti situaciją, bet tikrai nesitaikstyti su šiais propagandos ir karo kurstymo reliktais, kurių Lietuvoje vis dar labai gausu“, – sakė šalies vadovais.

UAB "Edilendas".
Automobilių remontas.
Naudotos detalės.
Automobilių ardymas.
Automobilių utilizacija (superkame, išvežame, išrašome pažymas kompensacijai).
Rimšė. +370-689-21789, +370-655-93555.

Подробнее

ELTA primena, kad, viešoje erdvėje pasirodžius raginimams nukelti sovietmetį šlovinančius paminklus, iniciatyvos ėmėsi tiek savivaldybių merai, tiek parlamentarai – šiuo metu Seime valdantieji rengia desovietizacijos įstatymo projektą.


ELTA

Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai
Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Estijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Martinu Heremu

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта