G. Nausėda: Lietuvai reikia stipraus XX a. istorijos tyrimų centro, kuris skleistų rezultatus plačiai pasaulyje
Lietuva ir Baltijos šalys 04 05 2021 101 peržiūros

G. Nausėda: Lietuvai reikia stipraus XX a. istorijos tyrimų centro, kuris skleistų rezultatus plačiai pasaulyje

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) yra viena svarbiausių institucijų, saugančių istorinės atminties Lietuvoje gyvybingumą, antradienį susitikime su naujuoju LGGRTC vadovu Arūnu Bubniu pažymėjo prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuvai reikia stipraus mokslinio centro, kuris ne tik vykdytų aukšto akademinio lygio XX a. istorijos tyrimus, bet ir skleistų jų rezultatus plačiai pasaulyje ir Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.

Pasak Prezidentūros pranešimo, šalies vadovas susitikime taip pat perdavė centro vadovui visuomenės lūkestį dėl solidžių, objektyvia ir kompetentinga istorinių šaltinių analize pagrįstų tyrimų apie nevienareikšmius ir skaudžius Lietuvos XX a. vidurio įvykius. Prezidento nuomone, tokie tyrimai yra būtini atsakant į priešiškų jėgų vykdomą istorijos klastojimo ir dezinformacijos politiką. Gyvajai atminčiai be galo svarbu užtikrinti tokių tyrimų sklaidą Lietuvoje ir užsienyje.

Prezidentas pabrėžė, kad iš naujojo vadovo tikisi sklandaus situacijos pasikeitus centro vadovams suvaldymo, darbuotojų sutelkimo.

Susitikime aptarti 2021-ųjų – legendinio partizano Juozo Lukšos-Daumanto – metų renginiai ir projektai. Prezidentas pritarė naujojo centro vadovo prioritetui tęsti partizanų, Holokausto ir kitų represinių režimų aukų palaikų paieškos ir identifikavimo darbus.


ELTA 

Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko
Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko

Atsisveikinimas vyksta šiandien, gegužės 12 d., iki 19.00 val. salėje „Tadora“

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта