G. Nausėda sako, kad iniciatyva dėl artimojo ryšio sukurtų mažiau priešpriešos nei Civilinės sąjungos projektas
Lietuva ir Baltijos šalys 23 06 2022 161 peržiūros

G. Nausėda sako, kad iniciatyva dėl artimojo ryšio sukurtų mažiau priešpriešos nei Civilinės sąjungos projektas

Prezidentas Gitanas Nausėda labiau nei Civilinės sąjungos iniciatyvai pritartų projektui, kurį pasiūlė grupė prieš partnerystę pasisakančių parlamentarų. Jo teigimu, Civilinio kodekso pataisos dėl artimo ryšio įteisinimo įneštų mažiau priešpriešos visuomenėje.

„Šiuo metu reikia kalbėti realiai apie du įstatymo projektus. Vieną iš jų pavadinčiau pono Saudargo projektu, o kitas yra Civilinės sąjungos projektas. Taip, Civilinės sąjungos projekte atsižvelgta į dalį pastabų, kurias anksčiau buvau išreiškęs dėl Partnerystės įstatymo, bet šiandien, žvelgiant į konkrečią situaciją mūsų visuomenėje, aš manau, kad mažiau priešpriešos visuomenėje kiltų ir vis tiek leistų eiti tuo keliu, kad vienos lyties bendro gyvenimo šalininkų teisinio apsaugojimo mechanizmas būtų sukurtas... Tokius šansus ir tokią perspektyvą geriau patenkintų pono Saudargo įstatymo projektas, kuris taip pat svarstomas Seime“, – trečiadienį interviu portalui 15min sakė prezidentas.

Gegužės pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė dviem pasiūlymams dėl artimų žmonių civilinių santykių teisinio reglamentavimo – valdančiųjų parengtam Civilinės sąjungos įstatymo projektui ir konservatoriaus Pauliaus Saudargo bei dalies kitų Seimo narių teikiamoms Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis siekiama įtvirtinti „artimo ryšio“ sąvoką.

ELTA primena, kad tvirtinant Seimo pavasario sesijos darbų programą, užvirė aštrios diskusijos dėl siekio į ją įtraukti Partnerystės įstatymą. Nors įstatymą į darbų programą pavyko įtraukti, valdantieji šios iniciatyvos Seimo salėje taip ir nesiėmė svarstyti. Galiausiai gegužę valdantieji pristatė Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Jų teigimu, šis įstatymo projektas yra kompromisinis variantas, parengtas įsiklausius į nuotaikas visuomenėje.

Ремонт мобильных телефонов, планшетных компьютеров, навигаторов, ноутбуков.

Наш адрес в Висагинасе: Тарибу, 3 (напротив Sedulinos Sveikatos Centras).

Телефон: +370-699-79966

Подробнее

Prieš metus Partnerystės įstatymas nesulaukė parlamentarų paramos ir neįveikė pateikimo stadijos. Tuometį įstatymo projektą sukritikavo ir prezidentas G. Nausėda. Prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.


ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта