G. Skaistė: turime rasti būdų, kaip įšaldytą rusišką turtą panaudoti Ukrainos reikmėms
Lietuva ir Baltijos šalys 25 05 2023 202 peržiūros

G. Skaistė: turime rasti būdų, kaip įšaldytą rusišką turtą panaudoti Ukrainos reikmėms

Finansų ministrė Gintarė Skaistė, duodama interviu prancūzų žurnalui „La Chronique d’Amnesty International France“, pabrėžė, kad Lietuva yra viena tų šalių, kuri ragina tarptautinę bendruomenę įšaldytą rusišką turtą panaudoti kaip vieną iš pagrindinių šaltinių Ukrainos atstatymui po karo, kadangi tvirtai laikosi pozicijos – už jį sumokėti turi agresorius, rašoma Finansų ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Ukrainos atstatymas pareikalaus milžiniškų lėšų, todėl agresorė rusija privalo atsakyti už savo veiksmus ir sumokėti už padarytą žalą. rusijos centrinio banko turtas turi būti konfiskuotas kuo greičiau ne tik remiant Ukrainą kare, bet ir rengiantis kitam – Ukrainos atstatymo po karo etapui, – sako finansų ministrė.

„Bendradarbiaudami su visomis Didžiojo septyneto valstybėmis ir įgyvendindami vasarį priimto dešimtojo sankcijų paketo sutarimą dėl įšaldytų rusijos centrinio banko atsargų identifikavimo, turime rasti būdų, kaip šį turtą panaudoti Ukrainos reikmėms“, – pabrėžė ji.

Pasak G. Skaistės, naujausi Pasaulio banko paskelbti skaičiai kalba patys už save: šalies atstatymo kaina vertinama daugiau nei 400 mlrd. eurų. Todėl vasarį priimtu 10-uoju Europos Sąjungos sankcijų paketu siekiama toliau didinti spaudimą rusijai ir plėsti sankcijų režimą, taip toliau vykdant turto konfiskaciją.

Krovinių pervežimas ir Krovikai
🚩Visagine ir visoje Lietuvoje.
🚩Užnešame ir išnešame didelių gabaritų daiktus.
🚩Išvežame i atlieku aikstele:
🚩statybines atliekas,
🚩senus baldus,
🚩įvairų buitinį metalo laužą ir pan.,
🚩įvairius daiktus ir šiukšles iš butų, garažų, rūsių, sodybų ir sodo sklypų.
☎️+370-628-14441
☎️+370-625-45777

Подробнее

„Yra sakančių, kad tarptautinė teisė to neleidžia. Todėl jei dabartinės taisyklės nėra tobulos, nedvejodami sukurkime naujas. Situacija yra išskirtinė ir reikalauja tokių pat išskirtinių sprendimų. Kremliui šiuo metu vadovauja karo nusikaltėlis, kuriam išduotas Tarptautinio baudžiamojo teismo orderis. Todėl turime nesustoti ir toliau drąsiai taikyti sankcijas bei ieškoti naujų, dar niekada netaikytų sprendimų. Lietuva yra patyrusi Sovietų sąjungos represijas, todėl aiškiai žinome jų kainą ir rodome vertybinę lyderystę telkdami palaikymą Ukrainai“, – žurnalui „La Chronique d’Amnesty International France“ pabrėžė G. Skaistė.

Kitas tarptautinės bendruomenės svarstomas klausimas – įšaldytas rusijos institucijų lėšas investuoti į finansų rinkas, o pelną perskirstyti Ukrainai. Tačiau, anot ministrės G. Skaistės, tai galėtų būti tik laikina priemonė, sukurianti keleto milijardų eurų pelną. Ši suma būtų per menka Ukrainos atstatymui, todėl pagrindinis tikslas – panaudoti rusijos užšaldytą turtą – turi būti įgyvendintas.


ELTA

Informuoja UAB „Visagino būstas“
Informuoja UAB „Visagino būstas“

Ieškomas buto, esančio Partizanų g. 12, savininkas (arba butą prižiūrintis asmuo).

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта