Gripas iš Lietuvos dar nesitraukia
Mokslas ir sveikata 03 05 2021 910 peržiūros

Gripas iš Lietuvos dar nesitraukia

Prasti orai ir gripas iš Lietuvos dar nesitraukia. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo iki 25,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Ankstesniąją savaitę (balandžio 19–25 d.) šis rodiklis siekė 23,0 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Balandžio 26 d. – gegužės 2 d. daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (33,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausia – Tauragės ir Utenos apskrityse (14,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę gripu sirgo trys Lietuvos gyventojai.

2020–2021 m. gripo sezoną dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo.

ЗАПРАВКА АВТОКОНДИЦИОНЕРОВ.
Комплекс услуг: Диагностика, опрессовка, ремонт, заправка.
+37065775741 Андрей

Подробнее

2020 m. 17-ąją savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo du kartus mažesnis ir siekė 12,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o tuo pačiu metu 2019 m. šis sergamumo rodiklis buvo didesnis – 38,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 16 savaitę nebuvo paimta ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas išskirtas nebuvo.

NVSC primena, gripas – tai ūmi virusų sukelta kvėpavimo takų infekcija, pasireiškianti karščiavimu, sausu kosuliu, gerklės, galvos ir raumenų skausmu, nuovargiu ir silpnumu. Gripo virusas plinta oro lašeliniu būdu. Čiaudint ar kosint susidarantys lašeliai patenka ant viršutinių kvėpavimo takų gleivinės. Užkratas taip pat gali būti perduodamas per kontaktą su kvėpavimo takų išskyromis (pvz., liečiant daiktus arba paviršius, kuriuose yra virusas, ir po to liečiant savo akis, nosį ar burną). Todėl susirgus rekomenduojama vengti žmonių susibūrimo vietų, likti namuose ir laikytis gydytojo nurodymų.


ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта