Iš Baltarusijos šiemet bandžiusių patekti migrantų skaičius viršijo 400
Lietuva ir Baltijos šalys 18 06 2021 562 peržiūros

Iš Baltarusijos šiemet bandžiusių patekti migrantų skaičius viršijo 400

Ignalinos rajone Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė 8, įtariama, Irako piliečius, kurie neteisėtai perėjo sieną su Baltarusija, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Šiemet iš šios šalies į Lietuvą neteisėtai bandė patekti daugiau kaip 400 užsieniečių.

Ketvirtadienio pavakarę VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai ties Ignalinos rajono Lekiškės kaimu sulaikė ką tik iš Baltarusijos sieną neteisėtai kirtusius 8 asmenis. 7 iš jų turėjo Irako piliečių dokumentus. Vienas vyras dokumentų neturėjo ir irgi prisistatė irakiečiu.

Užsieniečiai buvo pristatyti į Tverečiaus užkardą. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.

Sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Įvykio aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 405 neteisėti migrantai. Daugiausia tarp jų yra Irako piliečių. Šis skaičius yra penkis kartus didesnis, nei buvo per visus 2020-uosius.

ЗАПРАВКА АВТОКОНДИЦИОНЕРОВ.
Комплекс услуг: Диагностика, опрессовка, ремонт, заправка.
+37065775741 Андрей

Подробнее

Pernai sulaikytas 81 toks užsienietis. 2019 m. pasieniečiams įkliuvo 46 neteisėti migrantai, 2018 m. – 104.

Pastaruoju metu išaugus tokių atvejų skaičiui VSAT sustiprino sienos su Baltarusija apsaugą. Be įvairių organizacinių priemonių, į šį ruožą buvo komandiruoti pasieniečiai iš kitų padalinių bei skirti papildomi techniniai resursai. Be to, pasieniečiams pagalbon atėjo pajėgos iš Viešojo saugumo tarnybos, Šaulių sąjungos ir kitų institucijų.


ELTA

Pirmadienį šaukiamas VGT posėdis: reaguoja į Rusijos paskelbtą mobilizaciją
Pirmadienį šaukiamas VGT posėdis: reaguoja į Rusijos paskelbtą mobilizaciją

Kaip teigė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis, Valstybės gynimo tarybos metu bus svarstoma saugumo situacija regione bei paramos Ukrainai priemonės

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта