Iš rinkos nurodyta surinkti pesticidų likučiais užterštus ukrainietiškus grikius
Lietuva ir Baltijos šalys 08 02 2019 218 peržiūros

Iš rinkos nurodyta surinkti pesticidų likučiais užterštus ukrainietiškus grikius

Uždrausta tiekti Lietuvos rinkai galimai nesaugių ukrainietiškų grikių partiją. Importavusiai įmonei nurodyta apie šiuos nesaugius produktus informuoti visus gavėjus ir susigrąžinti juos iš prekybininkų bei vartotojų, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Vykdant iš trečiųjų šalių importuojamų maisto produktų valstybinę kontrolę ir ištyrus laboratorijoje mėginius, grikių kruopose iš Ukrainos nustatyta herbicido - glifosato likučių. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus cheminės grikių taršos rizikos vertinimą pagal gautus laboratorinių tyrimų rezultatus, nustatyta, kad aptikta pesticidų likučių koncentracija rimto pavojaus vartotojų sveikatai nekelia, tačiau taip užteršti grikiai negali būti tiekiami rinkai.

Atsižvelgus į tyrimų rezultatus ir mokslininkų pateiktą rizikos vertinimą, šias grikių kruopas iš Ukrainos įmonės „Buk Pak Ltd“ į Lietuvą importavusiai įmonei UAB „Pontem“ nurodyta nedelsiant surinkti juos iš rinkos. 

Tyrimo metu nustatyta, kad į Lietuvą iš viso buvo importuota 9 000 kg (7 000 vnt., sufasuotų po 1 kg ir 40 vnt. - po 50 kg, tinkamumo vartoti terminas - 2020 03 01) grikių kruopų siunta. Įmonės sandėlyje sulaikytas šių produktų likutis - 2 565 kg.

ELTA

Nuoširdus ačiū viesiems!
Nuoširdus ačiū viesiems!

Ypatingai norime padėkoti Jums, visaginiečiai – Jūsų aktyvus dalyvavimas šventėje, šypsenos, geros emocijos ir atsiliepimai yra geriausias atlygis už įdėtą darbą

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта