I. Šimonytė: agresyvi Rusijos užsienio politika yra V. Putino įrankis, siekiant išlaikyti valdžią
Lietuva ir Baltijos šalys 22 04 2021 151 peržiūros

I. Šimonytė: agresyvi Rusijos užsienio politika yra V. Putino įrankis, siekiant išlaikyti valdžią

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė mano, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino trečiadienį išsakyti pareiškimai, kad pats Kremlius nusistatys raudonas linijas, kurias peržengus bus duodamas atsakas, iš esmės reiškia, jog tolesnių Rusijos veiksmų prognozuoti praktiškai neįmanoma. Premjerė pažymi, kad Rusija ne vieną kartą, smunkant V. Putino populiarumui, agresyviais užsienio politikos veiksmais siekdavo mobilizuoti savo rinkėjus.  

„Kol kas aišku, kad situacija išlieka įtempta, nes interpretuoti tai, kas buvo pasakyta, galima labai įvairiai. Pareiškimas, kad mes patys brėšime raudonas linijas, iš esmės reiškia, kad galima tikėtis bet ko“,– „Žinių radijui“ ketvirtadienį kalbėjo I. Šimonytė, akcentuodama, kad Vakarams būtina išlikti budriems bei padėti Ukrainai.

„Mes visuose tarptautiniuose formatuose, kuriuose esame, ES, NATO ir dvišalėje partnerystėje, turime laikytis labai atidžiai. Labai akylai stebėti situaciją ir padėti Ukrainai“,– sakė ji.

Ministrė pirmininkė mano, kad dalis Vakarų valstybių vis dar turi vilčių rasti diplomatinio susikalbėjimo būdus su Kremliumi. Tačiau I. Šimonytė tvirtina, kad šiuo atveju konstruktyvaus dialogo pasiekti neįmanoma, kadangi Rusijos valdžia turi labai aiškius metodus, siekiant išlaikyti valdžią.

„Vakarų bendruomenės dalis turėjo kažkokių iliuzijų, kad kažkaip galima (Kremlių – ELTA) užkalbėti, kažkokiu gerumu. Man atrodo, kad labai dažnai gyvenime gerumu ir kantria diskusija galima pasiekti labai daug, bet aš esu tikra, kad čia ne tas atvejis. Todėl, kad yra labai rimtų vidinių tikslų, dėl kurių Putinas šitaip elgiasi“,– teigia premjerė.

I. Šimonytė mano, kad V. Putinas, matydamas populiarumo mažėjimo tendencijas, sieks įtikinti rinkėjus, jog, nepaisant ekonominės situacijos prastėjimo Rusijoje, gyventojams Kremlius sieks suteikti finansines paskatas, kuriomis bus tikimasi susilaukti palankumo rudenį numatomuose „rinkimuose“.  

„Ekonominė padėtis nėra labai gera, turtinga valstybė per šitą laiką prarado labai daug žmonių gerovės. Tai tą vakar matėme ir iš tų pareiškimų, kad štai dabar dalinsime pinigus. Suprantama, rudenį yra rinkimai. Kad ir kokie kvazi, bet vis tiek tai yra tam tikras pasimatavimas, ir tikslas turėti Konstitucinę daugumą kainuoja net ir Putinui“,– teigia premjerė.

Visgi būtent agresyvi užsienio politika, ministrės pirmininkės nuomone, yra antrasis Kremliaus įrankis, kuriuo siekiama išlaikyti dalies visuomenės palaikymą Rusijoje.

„Ne vieną kartą istorijoje ten (Rusijoje – ELTA) yra išbandytas ir kitas būdas. Tas vadinamas „mažas pergalingas karas“, kai žmonėms tiesiog sukuri tokio 1945 m. pakartojimo iliuziją ir kažkuriai daliai visuomenės tai, deja, veikia“,– kalbėjo I. Šimonytė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį nerimą dėl V. Putino pareiškimų išsakė ir Lietuvos prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė. Ji taip pat akcentavo, kad labiausiai kelia nerimą V. Putino išsakyta mintis, jog pati Rusija nustatys, kas, Kremliaus supratimu, yra raudonosios linijos, kurias peržengus būtų duodamas atsakas.


ELTA

Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko
Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko

Atsisveikinimas vyksta šiandien, gegužės 12 d., iki 19.00 val. salėje „Tadora“

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта