I. Šimonytė: sprendimas dėl „Astra Zeneca“ sunkus, tačiau natūralus
Lietuva ir Baltijos šalys 17 03 2021 349 peržiūros

I. Šimonytė: sprendimas dėl „Astra Zeneca“ sunkus, tačiau natūralus

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, sprendimas trumpam sustabdyti „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą Lietuvoje nebuvo lengvas, tačiau „natūralus“ esant susiklosčiusioms aplinkybėms ir Sveikatos apsaugos ministerijai pateiktoms rekomendacijoms.

„Manau, kad tai tikrai nėra tas sprendimas, kurį priimti buvo labai lengvą. Aš buvau informuota apie tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija gavo Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendaciją ir dėl to šį sprendimą vertinu kaip natūralų esant tokiai rekomendacijai. Tačiau sutinku, kad turbūt tai nepadeda vakcinavimo procesui“, – teigė I. Šimonytė.

Kita vertus, akcentavo premjerė, vakcinavimo proceso sklandumui nepadėjo ir pačios diskusijos dėl galimo šalutinio poveikio, kurį galėjo sukelti „Astra Zeneca“ skiepai. O kalbos apie tai, teigė I. Šimonytė, viešumoje intensyviai sukosi dar šios savaitės pradžioje.

„Skiepijamasis šia vakcina šios savaitės pradžioje, deja, bet buvo smarkiai sulėtėjęs. Neatmetu, kad taip atsitiko dėl tų diskusijų, kurios buvo stebimos viešojoje erdvėje“, – teigė ji.

Premjerė pabrėžė, kad sprendimą laikinai sustabdyti skiepijimą „Astra Zeneca“ vienokiu ar kitokiu mastu priėmė daugelis ES valstybių.

„Šis sprendimas yra priimtas iki ketvirtadienio, kada Europos vaistų agentūra turi pateikti savo išvadą. Tokį sprendimą, noriu priminti, priėmė nuo praėjusio savaitgalio turbūt absoliuti dauguma ES valstybių“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Premjerė pernelyg nesureikšmino kritikos dėl sprendimo laikinai sustabdyti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Pasak jos, Vyriausybė kritikos sulaukė ir dėl to, kad analogiško sprendimo kurį laiką nepriėmė.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

„Kol sprendimas buvo nepriimtas, lygiai taip daug kritikos Vyriausybė sulaukė, kad nepriima šio sprendimo, ypatingai turint mintyje, kad daugelis valstybių tokį sprendimą priėmė“, – sakė I. Šimonytė.

Galiausiai ji pažymėjo, kad tikisi, jog dar šios savaitės ketvirtadienį Europos vaistų agentūra dar kartą patvirtins, kad „AstraZeneca“ vakcina yra saugi.

Kiek anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos komunikacija dėl „AstraZeneca“ vakcinos buvo nenuosekli, o ministro Arūno Dulkio sprendimas stabdyti jos naudojimą – smūgis vakcinos patikimumui gyventojų akyse.

Tuo tarpu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kaip ir I. Šimonytė, sako, kad sprendimas trumpam sustabdyti „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą Lietuvoje yra natūralus.

ELTA primena, kad sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys antradienį paskelbė laikinai stabdantis skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID–19, kol Europos vaistų agentūra pateiks savo vertinimus dėl šios vakcinos galimai sukeliamų tromboembolijos atvejų.


ELTA

SAM: „AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės (papildyta)
SAM: „AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės (papildyta)

Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigia, kad gyventojams, pasiskiepijusiems „AstraZeneca“ gamintojo „Vaxzevria“ vakcina, nebus suteikta galimybė revakcinuotis kito gamintojo vakcina

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта