I. Šimonytė: Ukraina šiandien stovi priešakinėse linijose, gindama europietiškas vertybes
Lietuva ir Baltijos šalys 09 05 2022 182 peržiūros

I. Šimonytė: Ukraina šiandien stovi priešakinėse linijose, gindama europietiškas vertybes

Šalia Europos alsuojantis blogis grasina Europai, ir būtent Ukraina šiandien stovi priešakinėse linijose, gindama europietiškas ir bendražmogiškąsias vertybes, be kurių Europos Sąjunga nebūtų tai, kas ji yra, pažymėjo ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį šventiniame Europos dienos minėjime.

Pasak I. Šimonytės, mūsų laikais vis aktualesni tampa tvarumo ir puoselėjimo principai, kurie turėtų suvaldyti vartotojišką ar net grobuonišką santykį su mus supančiu pasauliu, su aplinka, kurioje gyvename.

Premjerės manymu, ar visi šie principai taps naujos kartos Europos savastimi, pirmiausia priklauso nuo jaunosios kartos. Europietiškumas nėra tartum savotiškas genas, tai veikiau nuolatinė kūryba. Galima sakyti, kad tokia jau Europos lemtis – nuolat gintis nuo barbariškumo. Todėl europietiška civilizacija visada stipriai pabrėžia švietimo, ugdymo ir kritiško mąstymo svarbą.

„Mane labai sujaudino tai, kaip jauni žmonės Lietuvoje reagavo į Ukrainos tragediją. Jie parodė tikrą atjautą ir solidarumą. Man asmeniškai tai suteikia tvirtą pagrindą viltingai žvelgti tiek į Lietuvos, tiek į visos Europos ateitį. O visavertės Europos Sąjungos ateities neįmanoma įsivaizduoti be Ukrainos, Moldovos ar be Vakarų Balkanų“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, „dar prieš kruvinąją orkų invaziją į Ukrainą Vyriausybė suformulavo Lietuvos ateities viziją, kurią pavadinome Naujos kartos Lietuva. Šiandien jau drąsiai galime sakyti, kad, pasibaigus karui, turėsime tartis dėl naujos kartos Europos ir jaunimo balsas bus ypač svarbus“.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad žodis „Europa“ – ne vien tam tikros teritorijos apibūdinimas, bet ir vertybiniai principai. Tai pagarba žmogaus orumui ir unikalumui. Tai teisės viršenybės principas, kai visi esame lygūs prieš įstatymą, kai gerbiame tarpusavio susitarimus ir esame nusistatę skaidrius įstatymų kūrimo bei keitimo mechanizmus. O svarbiausia – mūsų visų bendras pasiryžimas puoselėti ir ginti šiuos principus ir vertybes.

„Sveikinu visus susirinkusiuosius ir nepamirškime Edmundo Burke’o išminties: „Kad blogis klestėtų, pakanka, kad geri žmonės liktų pasyvūs.“ Linkiu niekada nebūti pasyviems, drungniems ir prisitaikantiems. Слава Україні!“, – linkėjo ministrė pirmininkė.


ELTA

Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai
Lietuvos ir Estijos kariuomenių vadų susitikime aptarti ir bendri gynybos projektai

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Estijos kariuomenės vadu generolu leitenantu Martinu Heremu

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта