IAE už parduotą turtą ir kitą komercinę veiklą pernai gavo 2,8 mln. eurų pajamų
Energetika 11 01 2022 682 peržiūros

IAE už parduotą turtą ir kitą komercinę veiklą pernai gavo 2,8 mln. eurų pajamų

Ignalinos atominė elektrinė (IAE), pardavusi nereikalingą turtą, ir iš kitos komercinės veiklos pernai papildomai gavo 2,8 mln. eurų – 2,6 mln. ir 0,2 mln. eurų atitinkamai.

Nuo 2021 m. nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti turto pardavimai organizuojami ne tik VĮ Ignalinos atominės elektrinės elektroninių aukcionų informacinėje sistemoje AUIS internetinėje svetainėje www.auis.iae.lt, bet ir Registrų centro specialiojoje internetinėje svetainėje www.evarzytynes.lt.

Pernai internetinėje svetainėje www.evarzytynes.lt buvo organizuoti 11 metalo laužo pardavimo aukcionų – parduota 5390 tonų metalo laužo. IAE elektroninių aukcionų informacinėje sistemoje AUIS buvo organizuoti 33 pardavimo aukcionai. Parduodant nereikalingą arba netinkamą (negalimą) naudoti turtą bei vykdant kitą komercinę veiklą, 2021 m. IAE iš viso gavo 2,8 mln. eurų (2 800 340 eurų) pajamų: iš metalo laužo pardavimo – 2,6 mln. eurų (2 583 530 eurų), iš nuomos ir kitų paslaugų – 0,2 mln. eurų (216 810 eurų), nurodoma IAE pranešime.

Ignalinos atominė elektrinė praneša, kad 2022 metais aukcionai ir toliau bus vykdomi per AUIS ir Registrų centro platformas – planuojama surengti 90 elektroninių aukcionų bei parduoti apie 4 700 tonų metalo laužo: spalvotojo metalo laužo (žalvario, vario kabelio, aliuminio); nerūdijančio plieno metalo laužo; juodojo metalo laužo ir kitą turtą.

IAE aukcionuose parduoda nereikalingas įrangos dalis arba kitą nereikalingą turtą, susidariusį įgyvendinant eksploatavimo nutraukimo projektus ir vykdant išmontavimo darbus. Nutraukus atominės elektrinės eksploatavimą, išmontavimo darbų apimtys išlieka intensyvūs. Bendras išmontuotos įrangos kiekis 2021 metais sudarė 3,4 tūkst. tonų, išmontuoto betono – 4,2 tūkst. tonų, kurių didžioji dalis praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą parduodama aukcionuose. Tokie pardavimai ne tik sudaro įmonės papildomas lėšas radioaktyviųjų atliekų tvarkymui, bet ir prisideda prie neradioaktyviomis pripažintų atliekų, kurias reikėtų utilizuoti ar išvežti į atliekynus, kiekių mažinimo.

Nuo 2020 m. gruodžio 1 d. pajamas už parduotą turtą IAE perveda į Lietuvos Respublikos valstybės specialiąją rezervinio (stabilizavimo) fondo sąskaitą radioaktyviųjų atliekų giluminiam atliekynui įrengti ir radioaktyviosioms atliekoms tvarkyti.

ELTA
Teisinių paslaugų tarnyba Visagine
Teisinių paslaugų tarnyba Visagine

Teisinės paslaugos įvairiais klausimais

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта