JAV svarsto uždrausti aromatizuotas elektronines cigaretes
Pasaulyje 12 09 2019 298 peržiūros

JAV svarsto uždrausti aromatizuotas elektronines cigaretes

JAV vyriausybė svarsto uždrausti aromatizuotas elektronines cigaretes. Šiuo metu rengiamos atitinkamos nuostatos, sakė sveikatos sekretorius Alexas Azaras. Elektroninės cigaretės su salsvais priedais ypač populiarios tarp jaunų amerikiečių.

JAV sveikatos tarnybos sunerimusios dėl sunkių plaučių ligų, su kuriomis siejamos elektroninės cigaretės, bangos. Iki šiol žinoma apie daugiau kaip 450 tokių atvejų, šeši pacientai mirė. Daug susirgusiųjų yra jauni žmonės.

Daugeliui ligonių nustatyti tokie simptomai, kaip kvėpavimo takų problemos ir krūtinės skausmai, daugeliui prireikia dirbtinio kvėpavimo. Kai kuriems jaunuoliams sukelta dirbtinė koma, vienam jų, medikų duomenimis, greičiausiai prireiks plaučių transplantacijos.

Prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį Baltuosiuose rūmuose paskelbė apie „labai griežtas“ taisykles gamintojams ir elektroninių cigarečių vartojimą pavadino „didele problema“. Jo žmona Melania ir jis, kaip tėvai, esą yra sunerimę dėl susirgimų bangos, siejamos su elektroninėmis cigaretėmis.

Vis dėlto planuojamas draudimas argumentuojamas ne paaiškėjusiais mirties atvejais, bet didėjančiu elektroninių cigarečių vartojimu tarp nepilnamečių. Pirmoji ponia Melania Trump jau prieš kelias dienas pareiškė savo susirūpinimą dėl elektroninių cigarečių vartojimo tarp vaikų ir tviteryje kalbėjo apie „didėjančią epidemiją“.

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) rengia direktyvas, kurios išguis iš rinktos visus skonius, išskyrus tabako, sakė sveikatos sekretorius A. Azaras. Yra daug įvairių elektroninių cigarečių ir tūkstančiai skysčių, kurie garinami.

A. Azaras atkreipė dėmesį į tai, kad vis daugiau moksleivių rūko mėtų, vaisių, alkoholio ar kramtomosios gumos skonio elektronines cigaretes. Tabako skonio skysčių nebus atsisakyta, nes suaugusiesiems „gali reikėti elektroninių cigarečių, kad atsisakytų cigarečių ar cigarų rūkymo“. Vis dėlto jei paaiškės, kad nepilnamečiai pereina prie tabako skonio produktų, galimos tolesnės priemonės.

ELTA

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта