K. Budrys A. Lukašenkos pažadus supaprastinta tvarka lietuviams suteikti Baltarusijos pilietybę pavadino eiline klasta
Lietuva ir Baltijos šalys 04 08 2022 170 peržiūros

K. Budrys A. Lukašenkos pažadus supaprastinta tvarka lietuviams suteikti Baltarusijos pilietybę pavadino eiline klasta

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys teigia, kad autoritarinio Baltarusijos prezidento Aliaksandros Lukašenkos pažadas daryti viską, kad „sąžiningiems ir geriems kaimynams“ būtų suteikiama Baltarusijos pilietybė, yra eilinė propagandinė žinutė.

„Tai yra melas, atmieštas propaganda, ir turbūt turinys apie tai, ką jis tiksliai įvardija, yra mažiausiai svarbus. Ši propagandinė žinutė yra skirta turbūt pirmiausia Baltarusijos gyventojams ir piliečiams parodyti, kad Baltarusija lyg yra atvira, draugiška, su visais norinti sugyventi valstybė, niekam nieko blogo nedaranti, nekenkianti, o aplinkiniai yra tokie, kurie siekia kažko piktybinio prieš Baltarusiją. Ir tai yra visiškas melas. Tai yra valstybė, prisidedanti prie karinės agresijos, dalyvaujanti karinėje agresijoje prieš Ukrainą ir taip pat prieš mus organizuojanti įvairias atakas žmonėmis, stumiant juos per sieną. Tai yra priešiška valstybė ir viskas, kas iš ten išeina, turėtume taip ir vertinti – tai yra eilinė klasta arba propagandinė žinutė“, – ketvirtadienį LRT radijui teigė K. Budrys.

K. Budrys neatmeta, kad motyvų pasikeisti pilietybę po A. Lukašenkos kvietimo gali būti, tačiau, ragina jis, prieš priimant sprendimą vertėtų situaciją įsivertinti etiškai ir morališkai.

„Ir anksčiau būdavo žmonių, kurie nuspręsdavo pakeisti pilietybę, išvykti į kitas šalis, ir tai savaime nėra didelė problema. Jei motyvas bus pakeisti pilietybę, nes Lukašenka pakvietė tai daryti būtent dabar, tai tebūnie, tokia yra jų valia, bet mes čia turėtume turėti ir moralinį, ir etinį, ir visokį kitokį vertinimą atitinkamai, nes tai yra valstybė agresorė, prisidedanti prie nusikaltimų žmogiškumui. Nuo to turėtume atsispirti“, – teigė jis.

Натяжные потолки:
Глянцевые. Сатиновые. Матовые. Фотопечать. Двухуровневые. Гарантия 25 лет.

Лучшие цены от мировых производителей, большой выбор цветовой гаммы. Большой выбор светильников.
Вызов замерщика бесплатно.
Tel. +370-677-83837. Www. Sky7.lt

Подробнее

ELTA primena, kad neseniai Baltarusijos parlamentaras Olegas Gaidukevičius pasiūlė supaprastinti pilietybės suteikimo režimą Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos piliečiams. Į tai netruko sureaguoti ir A. Lukašenka, pažadėjęs daryti viską, kas įmanoma, kad „sąžiningiems ir geriems kaimynams“ būtų suteikiama Baltarusijos pilietybė.


ELTA

Aktuali informacija UAB „Visagino energija“ klientams
Aktuali informacija UAB „Visagino energija“ klientams

Pristatome pagrindinius UAB „Visagino energija“ 2022 m. vasaros darbus ir įvykius

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта