
Kiek “žvaigždžių” turi mūsų kempingas? Ir išvis, ar tai - kempingas?
Kempingas, o jei būti tikslesniems, tai, kas juo vadinama, buvo perduotas eksploatacijai 2014 metų žiemą, nors dabar valdžios atstovai sunkiai prisimena šią datą. Per 4-is “kempingo” egzistavimo metus, į jo teritoriją neįvažiavo nei vienas auto kemperis, na ir turistų antplūdžio irgi nebuvo matyti.
Šiandien tai, kas vadinama “kempingu”, gali būti klasikiniu akių dūmimo pavyzdžiu, pradedant nuo iškabos ant aptvėrimo - apie tai, kad “teritorija stebima vaizdo kameromis”, kurios ten niekada neveikė, ir baigiant jo dabartine būsena - vandens trūkumu, neveikiančiais tualetais, dušo kabinomis ir virtuve.
Ant tvoros taip pat iškabintos kainos, patvirtintos Visagino Tarybos 2016 metų balandžio 27 d., kurios vadinasi “kempingo paslaugų” kainoraščiu. O tarp viso to, pastatas dar 2015 metais (2015-07-24) registrų centre buvo užregistruotas pavadinimu «Turistinės stovyklavietės įrengimas», tai yra, stovėjimo aikštelės turistams įrengimas.
Aišku, galima pasakyti: koks skirtumas? Bet net smulkiai susipažinus su turizmo departamento informacija, tampa aišku, kad kempingams yra taikomi kvalifikaciniai reikalavimai ir jie turi turėti savo “žvaigždes” - nuo 1-os iki 4-ių.
Mūsų “kempingas” ne tik neturi savo žvaigždžių, bet net nėra gavęs licencijos veiklai vykdyti. Visaginiečiai, jausdami, kad “kempingu” čia ir nekvepia, pradėjo šią vietą vadinti VIP-paplūdimiu. It tai, bent jau, atitinka jo dabartinį statusą. Čia rengiami gimtadieniai, vaikų šventės.
Anatolijus Mazinskis, rekreacinio centro direktorius, kuriam “kempingas” buvo perduotas 2016 metais, rado laikiną išeitį iš padėties, įrengdamas biotualetą ir praustuvę. Štai ir visas servisas, neatsižvelgiant į stalus ir laužavietes. Visa kita - persirengimo kabinos, įrengimai žaidimams - viskas, kaip eiliniame paplūdimyje. Taip, dar treniruokliai, už ką, šiam paplūdimiui, galima suteikti prefiksą “VIP”.
Vandens trūkumo priežastis “kempinge” - statybininkų nebaigti darbai ir trūkumai, kurie atsirado eksploatacijos proceso metu. Šiai dienai rangovas pagal garantinę sutartį remontuoja vandentiekio vamzdžius, kuriais vanduo gabenamas iš stadiono. Yra daug kitų problemų, tačiau rangovas neskuba ištaisyti trūkumus.
Pasak administracijos direktoriaus Sergejaus Mickevičiaus, «derybos su rangovu vyksta sunkiai, ir jei jis nevykdys savo garantinių įsipareigojimų», tada teks klausimą spręsti kitais būdai. O “kiti būdai” tai - teismai.
Beje, pagal merės Dalios Štraupaitės informaciją, savivaldybės administracija per 2018 m. pirmąjį pusmetį išleido 19 311 eurų teisinių biurų paslaugoms.
Bet grįžkime prie “kempingo”. Neseniai Jevgenijus Šuklinas skundėsi: «Imam jį nuomai, muzikinio drakonų valčių festivalio organizavimui, mokam 165 eurus, bet 4-ių biotualetų nuoma iš Utenos kainuos mums - 250 eurų».
Tokiu atveju tektų samdytis ir apsaugą, nes vaizdo kameros neveikia. O mokėti reikia ne tik Šuklinui, bet ir lankytojams, kurie atsižvelgdami į kainas, tikisi vandens buvimo, tualetų ir vaizdo kamerų.
Kaipgi tai suprasti, jei žiūrėti “pagal įstatymus ir teisės aktus”?
Taip, šiandien “kempingo” būsena nekokia. Bet pradžioje jis veikė. Kodėl iš karto nebuvo gauta licencija, nebuvo skirtos “žvaigždės”?
Apie eksploatacijos proceso metu atsiradusius trūkumus nieko nebuvo pranešta. Ir tik po nesėkmingo bandymo išnuomoti “kempingą”, jie tapo matomi: apie juos papasakojo potencialus nuomininkai. Kaip galima buvo nuomai siūlyti objektą su tokiomis problemomis? Ir argi tai ne akių dūmimas?
Bet pats neaiškiausias dalykas šioje istorijoje yra tai, kaip mūsų savivaldybėje yra kontroliuojamas turto valdymo procesas. Yra gera rusiška patarlė: «Tam lydeka ežere ir yra, kad karosas nesnaustų». Apie “karosus”, viskas daugmaž aišku. O štai kas yra mūsų pagrindinė “lydeka”, suprasti sunku.
Iš “baltųjų namų” langų svečiams galima rodyti kempingą - kaip gražų žurnalo viršelį, kurio turinys toli ne toks toks gražus.
Ina Negoda
Vertė Lina Latyševa
news.tts.lt