L. Mažylis: sieksime, kad gyvūnų registravimas ir skiepijimas taptų privalomas ES lygmeniu
Lietuva ir Baltijos šalys 09 09 2020 207 peržiūros

L. Mažylis: sieksime, kad gyvūnų registravimas ir skiepijimas taptų privalomas ES lygmeniu

Viešojoje erdvėje netylant pasipiktinimui dėl sąlygų, kuriomis gyvūnai laikomi nelegaliose daugyklose, žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, kad ministerijai būtų tikslinga atlikti tyrimą dėl šios situacijos.

„Problema akivaizdžiai išlindo, tapo viešesnė ir liūdna, kad taip yra, tačiau galima džiaugtis, kad tai įgijo viešumą ir matome, kuo atsiliekame nuo Vidurio Europos. Vidurio Europa jau suvokia, kad jie yra tapę ne tik Europos nelegalia veisykla, bet ir eksporto šalimi. Gal neišlįs Lietuvoje faktų, kad mes irgi prekiaujame su užsieniu nelegaliai veisiamais gyvūnėliais, tikėkimės to“, – LRT radijui teigė L. Mažylis.

Europarlamentaras akcentuoja palaikąs griežtus veiksmus gyvūnų daugintojams, t. y. privalomą skiepijimą ir mikroschemų gyvūnams įsiuvimą.

„Europos lygmeniu mes paraginome iš tikrųjų griežtus veiksmus, ir aš griežtų veiksmų idėjos neatsisakau, ją toliau palaikau ir remiu. Idėja yra labai paprasta – gyvūnai turėtų būti registruojami, turėtų būti įsiuvamos mikroschemos, tai liaudiškai paprastai vadinama čipavimu, na ir mes patys turime prisiimti atsakomybę prieš tuos globotinius, kuriuos prisiimame“, – akcentavo politikas.

„Jeigu mums pasirodo, kad mikroschemų įsiuvimas ar skiepijimas yra per brangu, tai kam tada imamės gyvūnėlių auginimo ar globojimo. Tai yra mūsų pačių apsisprendimas“, – pridūrė jis.

L. Mažylis akcentuoja, kad bendrą nutarimą dėl privalomo gyvūnų registravimo bei skiepijimo Europos Sąjungos lygiu priimti yra sudėtinga. Visgi politologas teigia sieksiąs, kad tai būtų įgyvendinta.

Tvеnkinių kasimas, grunto lyginimas, kelių formavimas.
Выкапываем пруды, выравниваем грунт, формируем дороги.
Тел. 8-676-74754.

Подробнее

„Visgi turi sutarti 27 valstybės. Aš manau ir tikiuosi, kad tie sprendimai bus. Ir jeigu iš Europos ateis reikalavimas privalomumo, skiepijimo  ir mikroschemų, tai valstybės narės niekur nedings, turės diegti šiuos dalykus ir mes išjudėsime iš mirties taško“, – teigė L. Mažylis.

„Kiek tai susiję su Europos Parlamento nariais, su mano bendraminčiais, tai mes iš tikrųjų nuolat spausime, kad tai būtų realu“, – taip pat tikino politikas.

ELTA primena, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), antradienio duomenimis, gavo daugiau nei 250 pranešimų apie pažeidimus, susijusius su gyvūnų laikymo sąlygų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimais bei nelegaliu gyvūnų veisimu ir pan.

Tarnyba nurodo, kad nuo praėjusio ketvirtadienio pradėta 12 tyrimų.


ELTA

G. Nausėda: jei tik atsipalaiduosime ir COVID-19 atvejų skaičius didės, teks vėl viską stabdyti
G. Nausėda: jei tik atsipalaiduosime ir COVID-19 atvejų skaičius didės, teks vėl viską stabdyti

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad po pirmosios koronaviruso bangos šalyje įsivyravo „nusiraminimo nuotaikos“, kurios lėmė atsipalaidavimą ir itin stiprų antrąjį viruso proveržį

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта