Ministerija: pradedamos diskusijos dėl Europos stabilumo mechanizmo aktyvavimo
Pasaulyje 25 03 2020 161 peržiūros

Ministerija: pradedamos diskusijos dėl Europos stabilumo mechanizmo aktyvavimo

Euro grupės posėdyje sutarta įvertinti papildomas priemones, atsižvelgiant į greitai besikeičiančią situaciją dėl COVID-19 plėtros bei keliamų ekonominių ir finansinių iššūkių, informuojama Finansų ministerijos pranešime spaudai.

Skelbiama, kad taip pat pradedamos diskusijos dėl Europos stabilumo mechanizmo (ESM) panaudojimo modalumų bei laukiama naujojo Europos Komisijos (EK) pasiūlymo, sudarysiančio galimybę mobilizuoti papildomą finansavimą nedarbo draudimo schemoms. 

Finansų ministrai Euro grupės posėdyje, vykusiame videokonferencijos būdu, svarstė ESM panaudojimo galimybes. Plačiai sutariama, kad ESM finansavimas, kovojant su koronaviruso poveikiu, turi būti prieinamas visoms euro zonos šalims ir sudaryti iki 2 proc. šalies BVP. Tam būtų galima aktyvuoti ESM Griežtesnių sąlygų kredito liniją.

„Sutarėme, kad rezultatus turėsime greičiau dirbdami egzistuojančių ESM instrumentų pagrindu nei bandydami susitarti dėl naujų. Todėl esamo ESM instrumento – Griežtesnių sąlygų kredito linijos – aktyvavimas būtų tinkamas sprendimas “, – ministerijos pranešime sako finansų ministras Vilius Šapoka.

UAB "Eurobetonas"
Бетон. Пескобетон. Сухие смеси. 

Изготовление металлоконструкций. Строительство фундаментов.
Телефон: +370 619 33100
Pramonės g. 25, Karlos, Visagino sav. ( Автобаза -2)
e-mail: eurobetonas@gmail.com www.eurobetonas.lt

Подробнее

Posėdyje taip pat buvo pažymėta, kad EK artimiausiu metu pateiks pasiūlymą, numatantį galimybę ES biudžeto lėšų pagrindu mobilizuoti papildomą finansavimą nedarbo draudimui.

ES finansavimas papildytų nacionalinių lygmeniu šiam tikslui skiriamas lėšas, nurodoma pranešime.


ELTA

Policija: būkite atsargūs, pasirūpinkite savimi ir artimaisiais
Policija: būkite atsargūs, pasirūpinkite savimi ir artimaisiais

Norint išvengti nemalonumų, prašome laikytis visų būtiniausių saugaus elgesio taisyklių. Na o policijos pareigūnai intensyviai stebės kaip poilsiautojai laikosi taisyklių

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта