NASA galutinai patvirtino marsaeigio „Perseverance“ misijos pradžią
Mokslas ir sveikata 28 07 2020 89 peržiūros

NASA galutinai patvirtino marsaeigio „Perseverance“ misijos pradžią

NASA marsaeigis „Perseverance“ (liet. „Atkaklumas“) yra paruoštas paleidimui jau šią savaitę, pranešė JAV kosmoso agentūra.

„Perseverance“ misiją į Marsą buvo paskutinį kartą patikrinta prieš ketvirtadienį planuojamą paleidimą iš Floridos Kanaveralo kyšulio.

„Tiesiog noriu pasakyti, kad paleidimo parengimo įvertinimas yra užbaigtas, mes esame „Pirmyn!“ stadijoje“, – spaudos konferencijoje sakė NASA vadovas Jimas Bridenstine'as.

Mažo automobilio dydžio marsaeigis Raudonojoje planetoje turėtų nusileisti kitų metų vasarį.

„Perseverance“ ieskos senovinės gyvybės ženklų, tirs Marso klimatą ir geologiją, rinks uolienų ir dirvožemio pavyzdžius bei leis ateityje Raudonojoje planetoje nusileisti žmonėms.

J. Bridenstine'o teigimu, marsaeigio pavadinimas, kurį pasiūlė konkursą laimėjęs moksleivis, yra „puikiai tinkamas“.

Teikiame ekskavatoriaus, buldozerio, negabaritinių krovinių pervežimo paslaugas.
Atliekame visus žemės formavimo darbus, kasame, stumdome, nešiojame statybinę, žemės ūkio ar kitą negabaritinę techniką.

Выполняем работы на экскаваторе и бульдозере, оказываем услуги по перевозке негабаритных грузов. 
Выполняем все работы по формированию земли, копаем, толкаем, перевозим строительную, сельскохозяйственную или другую негабаритную технику.
8-606-65048, 8-601-21483.

Подробнее

„Gyvename ypatingu laikotarpiu, koronaviruso pandemijos metu, ir mums vis tiek pavyko“, – tikino J. Bridenstine'as.

„Niekada nepagalvočiau, kad paleidimo direktorius dirbs iš namų, o aš tai dariau pastaruosius 5 mėnesius“, – sakė paleidimo direktorius Omaras Baezas.

1 040 kg sveriantis marsaeigis į Raudonąją planetą nuskraidins plokštelę, kurioje pagerbiami gelbėjimo tarnybų ir sveikatos apsaugos darbuotojai, kovojantys su pandemija Žemėje, skelbia NASA.

„Perseverance“ misija yra dalis NASA programos „Artemis“, kuria tikimasi iki 2024-ųjų išlaipinti žmones Mėnulyje, o iki 2028-ųjų – sudaryti sąlygas Mėnulyje nuolat gyventi žmonėms.

DPA-ELTA

Vilniaus rajone baigėsi biatlono su šunimis varžybos
Vilniaus rajone baigėsi biatlono su šunimis varžybos

 Jose kartu su įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais bei jų augintiniais jėgas išmėgino ir civiliai su savo keturkojais

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта