Norvegijos premjerė Lietuvoje: Baltarusijos žmonių reikia klausyti; sankcijas turime įvesti
Pasaulyje 08 09 2020 167 peržiūros

Norvegijos premjerė Lietuvoje: Baltarusijos žmonių reikia klausyti; sankcijas turime įvesti

Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg po susitikimo su Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu teigė, kad po Prezidento rinkimų Rusijos ir Baltarusijos politinis dialogas yra suintensyvėjęs.  

„Taip, aš manau, kad yra tvirti ryšiai tarp Baltarusijos ir Rusijos. Bet tai, ką matome šiandien, tai – Baltarusijos žmones, kurie nemėgina pasirinkti tarp Vakarų ir Rytų politikos. Jie nori laisvų ir sąžiningų rinkimų. Jie nori skaidrios visuomenės. Mūsų atsakomybė tvirtai pasakyti, kad Baltarusijos žmonių reikia klausyti ir kad jie turėtų sąžiningą balsavimo sistemą (...) Jeigu pavyktų surengti skaidrius rinkimus, matytume, ko Baltarusijos žmonės iš tiesų nori. Manau, ties tuo visi ir turėtume dirbti“, – teigė E. Solberg.

Pasak jos, jei Baltarusijoje neįvyks skaidrūs rinkimai, Europa turėtų įvesti sankcijas Baltarusijai.

„Jeigu mes to nepasieksime, aš tikiu, kad turime įvesti sankcijas Baltarusijos režimui. Norvegija yra sakiusi, kad rems Europos sankcijas, kai jos bus įvestos, nes tai turime daryti kartu. Tačiau mes turime užtikrinti, kad sankcijos būtų pažangios, kad jos darytų poveikį sprendimų priėmėjams, o ne tik darytų poveikį tam tikriems individams ir kurtų priešišką atmosferą prieš tuos, kurie nori pokyčių“, – teigė ji.

E. Solsberg taip pat įsitikinusi, kad Rusija, bendradarbiaudama su kitomis šalimis, turi atlikti išsamų, skaidrų, nepriklausomą ir nešališką tyrimą dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga.

„Mes turime turėti tvirtą poziciją dėl Rusijos opozicijos narių, kurie yra nuodijami (...) Manau, mes turime paklausti Rusijos, kaip jie nagrinės šį atvejį. Mes turime įsitikinti, kad šalis ieško šio nusikaltimo vykdytojo“, – sakė ji.

Teikiame ekskavatoriaus, buldozerio, negabaritinių krovinių pervežimo paslaugas.
Atliekame visus žemės formavimo darbus, kasame, stumdome, nešiojame statybinę, žemės ūkio ar kitą negabaritinę techniką.

Выполняем работы на экскаваторе и бульдозере, оказываем услуги по перевозке негабаритных грузов. 
Выполняем все работы по формированию земли, копаем, толкаем, перевозим строительную, сельскохозяйственную или другую негабаритную технику.
8-606-65048, 8-601-21483.

Подробнее

Premjeras S. Skvernelis su E. Solberg kalbėjosi apie situaciją Baltarusijoje, aptarė santykius su Rusija, bendradarbiavimą Šiaurės ir Baltijos šalių formatu, taip pat ES kovos su klimato kaita planus.

Taip pat šalių atstovai aptarė dvišalius santykius ir regioninį bendradarbiavimą, transatlantinius santykius, saugumo situaciją regione ir NATO, buvo taip pat kalbama energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimais.

Lankydamasi Lietuvoje Norvegijos ministrė pirmininkė taip pat susitiks prezidentu Gitanu Nausėda. Lietuvos vadovas G. Nausėda su Norvegijos ministre pirmininke E. Solberg pastarąjį sykį matėsi dalyvaudamas 70-ųjų NATO įkūrimo metinių progai skirtame vadovų susitikime Londone.

Antradienio rytą E. Solberg susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, viešėjo Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Norvegijos delegacijoje yra ir Norvegijos gynybos ministras Frankas Bakke-Jensenas.


ELTA

Į teismą perduodama baudžiamoji byla dėl Alytaus gaisro
Į teismą perduodama baudžiamoji byla dėl Alytaus gaisro

„Baigtas ikiteisminis tyrimas Alytaus gaisro byloje. Kaltinamasis aktas šioje byloje surašytas ir šiandien byla bus perduota teismui“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė D. Valkavičius

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта