Norvegijos premjerė Lietuvoje: Baltarusijos žmonių reikia klausyti; sankcijas turime įvesti
Pasaulyje 08 09 2020 227 peržiūros

Norvegijos premjerė Lietuvoje: Baltarusijos žmonių reikia klausyti; sankcijas turime įvesti

Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg po susitikimo su Lietuvos premjeru Sauliumi Skverneliu teigė, kad po Prezidento rinkimų Rusijos ir Baltarusijos politinis dialogas yra suintensyvėjęs.  

„Taip, aš manau, kad yra tvirti ryšiai tarp Baltarusijos ir Rusijos. Bet tai, ką matome šiandien, tai – Baltarusijos žmones, kurie nemėgina pasirinkti tarp Vakarų ir Rytų politikos. Jie nori laisvų ir sąžiningų rinkimų. Jie nori skaidrios visuomenės. Mūsų atsakomybė tvirtai pasakyti, kad Baltarusijos žmonių reikia klausyti ir kad jie turėtų sąžiningą balsavimo sistemą (...) Jeigu pavyktų surengti skaidrius rinkimus, matytume, ko Baltarusijos žmonės iš tiesų nori. Manau, ties tuo visi ir turėtume dirbti“, – teigė E. Solberg.

Pasak jos, jei Baltarusijoje neįvyks skaidrūs rinkimai, Europa turėtų įvesti sankcijas Baltarusijai.

„Jeigu mes to nepasieksime, aš tikiu, kad turime įvesti sankcijas Baltarusijos režimui. Norvegija yra sakiusi, kad rems Europos sankcijas, kai jos bus įvestos, nes tai turime daryti kartu. Tačiau mes turime užtikrinti, kad sankcijos būtų pažangios, kad jos darytų poveikį sprendimų priėmėjams, o ne tik darytų poveikį tam tikriems individams ir kurtų priešišką atmosferą prieš tuos, kurie nori pokyčių“, – teigė ji.

E. Solsberg taip pat įsitikinusi, kad Rusija, bendradarbiaudama su kitomis šalimis, turi atlikti išsamų, skaidrų, nepriklausomą ir nešališką tyrimą dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga.

„Mes turime turėti tvirtą poziciją dėl Rusijos opozicijos narių, kurie yra nuodijami (...) Manau, mes turime paklausti Rusijos, kaip jie nagrinės šį atvejį. Mes turime įsitikinti, kad šalis ieško šio nusikaltimo vykdytojo“, – sakė ji.

Faros Restore
Новый метод восстановления прозрачности пластика фар с помощью химии!
Восстановление прозрачности путем химической обработки поверхности и образованием нового слоя поликарбоната.
Записывайся прямо сейчас! 
+370-629-70871

Подробнее

Premjeras S. Skvernelis su E. Solberg kalbėjosi apie situaciją Baltarusijoje, aptarė santykius su Rusija, bendradarbiavimą Šiaurės ir Baltijos šalių formatu, taip pat ES kovos su klimato kaita planus.

Taip pat šalių atstovai aptarė dvišalius santykius ir regioninį bendradarbiavimą, transatlantinius santykius, saugumo situaciją regione ir NATO, buvo taip pat kalbama energetikos ir ekonominio bendradarbiavimo klausimais.

Lankydamasi Lietuvoje Norvegijos ministrė pirmininkė taip pat susitiks prezidentu Gitanu Nausėda. Lietuvos vadovas G. Nausėda su Norvegijos ministre pirmininke E. Solberg pastarąjį sykį matėsi dalyvaudamas 70-ųjų NATO įkūrimo metinių progai skirtame vadovų susitikime Londone.

Antradienio rytą E. Solberg susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, viešėjo Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje. Norvegijos delegacijoje yra ir Norvegijos gynybos ministras Frankas Bakke-Jensenas.


ELTA

Dėl Covid-19 Lietuvos paštas imasi papildomų saugumo priemonių
Dėl Covid-19 Lietuvos paštas imasi papildomų saugumo priemonių

Pasak Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento atstovės Gintarės Kitovės, papildomos saugumo priemonės Lietuvos pašte įvedamos nuo spalio 26-osios. Kol kas jos galios iki lapkričio 9 dienos

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта