Panaudoto branduolinio kuro saugykloje – pirmas konteineris su pažeistu kuru
Energetika 14 09 2020 246 peržiūros

Panaudoto branduolinio kuro saugykloje – pirmas konteineris su pažeistu kuru

Š. m. rugsėjo 11 d. Ignalinos atominės elektrinės (IAE) laikinojoje panaudoto branduolinio kuro saugykloje pastatytas pirmas konteineris su pažeistu kuru.

Pažeistas kuras - tai panaudoto kuro rinklės, kurios veikdamos reaktoriuje buvo deformuotos arba įgavo apvalkalo defektų (plyšių, įtrūkimų ir kt.), dėl kurių buvo galimas tiesioginis kuro granulių kontaktas su vandeniu. Šie defektai atsirado transportuojant ir atliekant technologines operacijas su kuro rinklėmis (ištraukiant iš reaktoriaus, perkeliant iš reaktoriaus salės į baseinų išlaikymo salę ir kt.) arba kuro rinklių saugojimo išlaikymo baseinuose metu.

Šiandien 1-me IAE bloke atliekami pažeisto kuro tvarkymo darbai - svarbus procesas, kuris pirmą kartą atliekamas RBMK tipo atominėse elektrinėse. Šis procesas išskirtinis tuo, kad jo metu iš aukščiausios kokybės plieno yra gaminami specialūs krepšiai, skirti pažeisto kuro sandėliavimui. Vėliau šie krepšiai su kuru yra talpinami į konteinerius ir transportuojami į saugyklą. Šių unikalių krepšių gamybą atlieka ir kontroliuoja IAE specialistai.

Pažeisto kuro tvarkymas yra naujas, techniškai sudėtingesnis ir imlesnis laikui technologinis procesas. Iš viso 1-ajame bloke yra 182 pažeisto kuro rinklės, 2-me bloke - 185. Visas pažeistas kuras užims 22 konteinerius iš 190.

Pažeisto kuro tvarkymo 1-ajame bloke darbai turėtų būti baigti 2021 m. rugpjūtį, 2-ame bloke - 2022 m. spalį. Taigi, visą kurą iš abiejų blokų planuojama išvežti iki 2022 m. pabaigos.

Pažymėtina, kad pažeisto kuro tvarkymo proceso sauga tiek branduolinės, tiek radiacinės saugos, poveikio personalui, gyventojams ir aplinkai atžvilgiu yra užtikrinama tinkamomis priemonėmis.


www.iae.lt

Lietuvoje patvirtinta 624 nauji koronaviruso infekcijos atvejai, mirė 13 žmonių
Lietuvoje patvirtinta 624 nauji koronaviruso infekcijos atvejai, mirė 13 žmonių

Praėjusią parą, ketvirtadienį, Lietuvoje patvirtinta 624 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, nuo šios infekcijos mirė dar 13 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта