Policijos ataskaita: nusikalstamumas sumažėjo, tačiau kelių eismo taisyklių pažeidimų skaičius auga
Visagine 08 02 2019 355 peržiūros

Policijos ataskaita: nusikalstamumas sumažėjo, tačiau kelių eismo taisyklių pažeidimų skaičius auga

Sausio 29 d. įvyko Visagino policijos komisariato veiklos ataskaita, kurios metu buvo pateikti 2018 m. veiklos rodikliai. Po oficialaus pranešimo redaktoriai pabendravo su Visagino policijos komisariato vadovu Jonu Cicėnu.

Smurtas artimoje aplinkoje vyksta ne tik asocialiose šeimose

Palyginus su praeitais metais, dauguma policijos veiklos rodiklių pagerėjo. Pavyzdžiui, jei 2017 m. Visagino savivaldybės teritorijoje buvo įvykdyta 290 nusikalstamų veikų, 2018 m. jų skaičius sumažėjo iki 261 ir nusikalstamos veiklos išaiškinimo lygis atitinkamai sudarė 65% ir 70%.

Tačiau kai kurių rodiklių, kurie iš pirmo žvilgsnio turėtų rodyti padėties pablogėjimą, augimas iš tikrųjų rodo priešingą situaciją. Visų pirma, tai susiję su smurtu artimoje aplinkoje.

- Pone komisare, pastaraisiais metais padidėjo smurto atvejų šeimoje skaičius. Bet gal priežastis tame, kad aukos pradėjo dažniau kreiptis į policiją?

- Didžiausias šių nusikaltimų skaičius buvo 2017 m., kai buvo užregistruoti 99 smurto šeimoje atvejai, 93 bylos buvo išspręstos. O 2018 m. užregistruotos 77 bylos, 83 bylos buvo atskleistos, kas paaiškinama kai kurių bylų perdavimu iš ankstesnių metų.

2014–2016 m. baudžiamųjų bylų kiekis, pradėtų dėl smurto fakto artimoje aplinkoje, laikėsi 31–37 atvejų lygyje. Tačiau mūsų aiškinamojo darbo, dėl apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo, dėka, nukentėjusieji pradėjo aktyviai kreiptis į policiją.

Šie nusikaltimai dažniausiai įvyksta asocialiose šeimose, kur piktnaudžiaujama alkoholiu. Nors, buvo ir taip, kad dėl smurto artimoje aplinkoje kreipdavosi asmenys, taip pasakius, iš normalių šeimų, ne iš asocialių.

Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai

- Pone Cicėnai, iš pranešimo taip pat matyti, kad padaugėjo KET pažeidimų. Ypač dėl greičio viršijimo. Kaip tai paaiškinti, didėjančių greičio mėgėjų skaičiumi ar pagerėjusiu policijos darbu?

- Jei kalbėti apie visus KET pažeidimus, statistika yra tokia:

2014 m. - 2107 pažeidimai,

2015 m. - 2492 pažeidimai;

2016 m. - 2283 pažeidimai;

2017 m. - 2003 pažeidimai;

2018 m. - 2592 KET pažeidimai.

Iš tiesų dažniausiai pažeidžiamas KET straipsnis yra greičio viršijimas. 2017 m. užregistruota 890 bylų, o 2018 m. - 1446.

Taip yra dėl pokyčių teisinėje sistemoje ir greičio matavimo taisyklėse. Jei anksčiau šis greitis buvo matuojamas tik priešais automobilį (nuskaitomas priekinis numeris), o dabar greičio matuokliai veikia tiek priekyje, tiek už automobilio.

Pažeidėjų skaičiaus padidėjimas taip pat susijęs su tuo, kad dabar į Visaginą perduodami ir kitose savivaldybėse parengti protokolai. Jei anksčiau greičio matuoklis užregistruodavo visaginiečių automobilį, pavyzdžiui, Zarasų rajone, ten ir būdavo sudaromas protokolas. Šiuo metu mums pranešama apie visus pažeidimus.

Vairavimo išgėrus atvejų šiek tiek sumažėjo. Jei 2017 m. buvo 17 atvejų, tai 2018 m. buvo 13 atvejų. Tačiau negalima pamiršti, kad šie administraciniai pažeidimai buvo užregistruoti, kai alkoholio kiekis kraujyje neviršijo 1,5 promilių.

Rodikliai virš 1,5 promilių, pagal baudžiamojo kodekso 281 straipsnį, jau reiškia baudžiamąją atsakomybę.

2017 metais viršijusių 1,5 promilės buvo 22 atvejai, 2018 metais - 24. Taigi 2017 m. bendras vairavimo išgėrus atveju skaičius - 39, 2018 m. - 37 atvejai.

Neblaivių dviratininkų skaičius išlieka nepakitęs - po 52 asmenis 2017 m. ir 2018 m.

- Tikriausiai tai tie patys asmenys?

- Iš esmės, taip. Policija juos sustabdo, pasiima dviračius. Kitą rytą žmonės ateina blaivūs, atsiima dviračius ir vėl keliauja į parduotuvę. O tada vėl pakliūva girti policijai.

- Tai mūsų miesto dviratininkai?

- Tai žmonės gyvenantys sodų bendrijose ir Visagino savivaldybei priklausančiuose kaimuose.

- Ar daug yra nubausta pėsčiųjų?

- 2017 m. buvo nubausti 74 pėstieji, o 2018 m. - jau 131.

Ar daug uždirba policijos pareigūnai?

- Gali būti, kad skaitytojus, ypač jaunesnius, domina darbo policijoje perspektyva. Ir kitas klausimas, koks policijos darbuotojų darbo užmokestis?

- Šiuo metu Lietuvos policija įgyvendina „Programą 1000“, kurios esmė yra ta, kad iki 2020 m. kiekvienas atvykęs dirbti policijos, žemiausio lygio, pareigūnas, turi gauti 1000 eurų į rankas. Dabar policijos pareigūnai gauna 750 eurų „švariais“.

- Ar norint tapti policijos pareigūnu būtina turėti ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą ir baigti parengiamuosius mokymus?

- Mokymai vyksta policijos mokykloje, kur mokymas tęsiasi 9 mėnesius. Žinoma, tie, kurie atvyksta į policijos mokyklą, privalo turėti vidurinį išsilavinimą ir gerą fizinio pasiruošimo lygį. Į mokyklą yra priimami tiek vaikinai, tiek merginos.

- Dėkoju už interviu, gerbiamas komisare!

Ina Negoda

Vertė Lina Latyševa

news.tts.lt

Nuoširdus ačiū viesiems!
Nuoširdus ačiū viesiems!

Ypatingai norime padėkoti Jums, visaginiečiai – Jūsų aktyvus dalyvavimas šventėje, šypsenos, geros emocijos ir atsiliepimai yra geriausias atlygis už įdėtą darbą

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта