Prezidentūra apie svarstymus atlaisvinti visą prekybą: būtų verta diskutuoti apie diferenciaciją skirtingose savivaldybėse
Lietuva ir Baltijos šalys 06 04 2021 131 peržiūros

Prezidentūra apie svarstymus atlaisvinti visą prekybą: būtų verta diskutuoti apie diferenciaciją skirtingose savivaldybėse

Penktadienį pranešus apie svarstymus nuo balandžio 12 dienos atverti visą prekybą, prezidento vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta sako, kad reikėtų diskutuoti apie galimybę savivaldybėse taikyti skirtingo laisvumo reikalavimus.

„Toks planas turėtų būti detaliai išanalizuotas ir pasverti visi privalumai ir trūkumai, nes užsikrėtimo skaičiai auga ir jie yra labai nevienodi skirtingose savivaldybėse. Jeigu žiūrėtume Vilniaus atvejį, rodiklis 100 tūkst. gyventojų (per paskutines 14 dienų – ELTA) siekia beveik 800, tai yra net blogesnis negu vasario mėnesio pradžioje. Turbūt būtų vertinga diskutuoti, ar negalėtų būti tam tikra diferenciacija skirtingose savivaldybėse“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė S. Krėpšta.

„Jeigu mes turime apribojimus keliauti tarp savivaldybių, tai tada būtų logiška turėti ir skirtingus tam tikrus režimus skirtingose savivaldybėse, kalbant apie karantino griežtumą“, – pridūrė prezidento patarėjas.

Pasak jo, teritorinį karantino reguliavimą taiko ir kitos šalys, pavyzdžiui, Švedija, Norvegija.

„Švedijoje, Norvegijoje taikomas teritorinis karantino reguliavimas ir prekybos veikla tikrai galėtų šiek tiek skirtis skirtingose šalies savivaldybėse. Tam yra labai objektyvi priežastis, užsikrėtimo ir pandemijos paplitimo mastas yra labai skirtingas – Vilniuje (rodiklis – ELTA) – 800, Kaune – jau 400, o einant toliau į vakarus yra savivaldybių, kur apskritai užsikrėtimo skaičiai yra dar gerokai mažesni“, – teigė S. Krėpšta.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

Penktadienį po susitikimo su premjere ir ekonomikos bei sveikatos apsaugos ministrais Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė sakė, kad svarstoma visą prekybą atverti balandžio 12 dieną.

Šiuo metu gali veikti parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko. Nebūtinųjų prekių parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, gali veikti kaip prekių atsiėmimo punktai.


ELTA

Visagine pasitikrinti sveikatą kviečia „Antėja laboratorija“ procedūrų kabineto komanda
Visagine pasitikrinti sveikatą kviečia „Antėja laboratorija“ procedūrų kabineto komanda

„Antėja laboratorija“ oficialiai atvėrė naujojo procedūrų kabineto duris Visagino mieste

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта