PSO atstovė Lietuvoje primena: sveikam žmogui kaukės nepadės
Mokslas ir sveikata 27 02 2020 336 peržiūros

PSO atstovė Lietuvoje primena: sveikam žmogui kaukės nepadės

Vertindama tai, kad lietuviai dėl koronaviruso plitimo Europoje iš parduotuvių ir vaistinių išpirko bene visas medicinines kaukes, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė primena, kad sveikam žmogui kaukės nereikalingos, nes nuo viruso neapsaugo.

Jos teigimu, kaukės rekomenduojamos tik jau turintiems ligos simptomų asmenims, o visiems kitiems I. Zurlytė primena laikytis higienos bei elgesio rekomendacijų.

„Sveikam žmogui PSO išvis nerekomenduoja jų dėvėti, ypatingai žinant, kad tos kaukės neapsaugo – virusas praeina pro tą kaukę. Jas svarbu dėvėti žmonėms, kurie serga, turi simptomus – kosėja, čiaudi, nes tos kaukės vis dėlto sulaiko tų lašelių, kurie išsiskiria kosint, čiaudint, pasklidimą aplinkoje. Jos svarbu sergantiems žmonėms, jas svarbu turėti žmonėms, kurie rūpinasi sergančiais žmonėmis iš dalies namuose, bet taip pat reikia turėti omeny, kad tai yra laikina priemonė ir geriau tada turėti respiratorius, kur geriau sulaiko bet kokią išorinę taršą“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė I. Zurlytė, pridūrusi, kad svarbiausia, jog medicinos darbuotojai turėtų visas būtinas priemones.

PSO atstovė Lietuvoje patikino, kad organizacija yra aktyvavusi pasaulinę ekstremalių situacijų programą, ekspertai vyksta į tas vietas, kuriose yra sudėtinga situacija ir nuolat teikia informaciją, rekomendacijas bei konsultuoja visuomenę, koordinuoja valstybes kartu su kitomis institucijomis.

„Kol kas kelionės vyksta pagal planą, ir kadangi yra ekstremali situacija, yra papildomos kelionės į tas vietas, kur yra sudėtinga situacija, nes organizacija tam ir yra, kad padėtų šalims“, – patikino I. Zurlytė.

Koronavirusas, PSO atstovės teigimu, yra tos stadijos, kai jį vis dar galima sustabdyti, tačiau žmonėms, anot I. Zurlytės, reikia laikytis rekomendacijų.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

„Sveikam žmogui ar kol jis jaučiasi sveikas vis dėlto (reikėtų – ELTA) laikytis atstumo, jeigu mato, kad kažkam ne taip gerai. Gal tai neatrodo socialiai labai empatiškai, bet visgi visi supranta ir galų gale galima dar susišnekėti. Taigi, reikia laikytis to atstumo, bent jau metrą, bet geriau netgi daugiau (...). Taip pat plauti rankas dažnai arba jas dezinfekuoti“, – kalbėjo I. Zurlytė.

„Iš principo mes – PSO sakome, kad infekcija yra tos stadijos, kai ją vis dar galima suvaldyti – kad nebus toks nevaldomas jos plitimas bendruomenėse“, – pridūrė PSO atstovė Lietuvoje.

ELTA

Vilniaus rajone baigėsi biatlono su šunimis varžybos
Vilniaus rajone baigėsi biatlono su šunimis varžybos

 Jose kartu su įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais bei jų augintiniais jėgas išmėgino ir civiliai su savo keturkojais

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта