Ragina įteisinti medikamentinį nėštumo nutraukimą: leiskime moterims naudotis mokslo pažanga
Mokslas ir sveikata 10 03 2021 691 peržiūros

Ragina įteisinti medikamentinį nėštumo nutraukimą: leiskime moterims naudotis mokslo pažanga

Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė su grupe Seimo narių kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad šį įteisintų medikamentinio nėštumo procedūrai reikalingo medikamento – mifepristono – naudojimą ir patvirtintų medikamentinio nėštumo nutraukimo tvarką. Jos teigimu, šis nėštumo nutraukimo būdas išsivysčiusiose šalyse jau yra naudojamas daugiau nei 30 metų. Ji prašo ,,užlopyti'' medikamentinio nėštumo nutraukimo spragą, kadangi šis metodas, jos teigimu, yra pažangesnis, nei chirurginis abortas.

„Šiandien grupės vardu kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją su prašymu kuo skubiau „užlopyti“ sveikatos apsaugos spragą“,– teigia Seimo Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, lytinės reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės vicepirmininkė M. Danielė.

Seimo narė tvirtina, kad šia medikamentine priemone pažangiose šalyse galima naudotis jau seniai, ji yra įtraukta į PSO būtinųjų vaistų sąrašą, todėl Laisvės frakcijos narė ragina ir Lietuvą pasinaudoti mokslo pažanga.

„Medikamentinis nėštumo nutraukimas išsivysčiusiose pasaulio valstybėse yra naudojamas daugiau nei 30 metų. Neįtikėtina, kad 1988 m., tais metais, kai aš gimiau, jį pradėjo taikyti Vakarų valstybės, o Lietuvoje praėjo 32 metai, pasikeitė visa politikų karta, o valstybė nesugebėjo šio vaisto įregistruoti ir sureguliuoti“,– trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė M. Danielė.

Tuo tarpu Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorė Esmeralda Kuliešytė tvirtina, jog šis nėštumo nutraukimo metodas yra saugus, o kaip vieną iš metodo privalumų įvardina moters galimybę nėštumą nutraukti privatesniu ir psichologiškai lengvesniu būdu.

„Tai yra ganėtinai privatus metodas, kadangi moteris pati dalyvauja šio metodo eigoje ir pati gali nuspręsti, kada jai yra tinkamiausias laikas nutraukti nėštumą. Tai nėra chirurginis metodas. Nereikia instrumentų, nereikia operacinės“,– teigia E. Kuliešytė.

Изготовление автомобильных ключей в Висагинасе.
Аварийное вскрытие автомобилей, восстановление ключей по родным замкам в случае утери. Работаем с выездом до 120 км от Висагинаса.
Car Keys Visaginas - доверьтесь профессионалам!
Тел. +370-625-85305.

Подробнее

Galimybė nutraukti abortą nesusiduriant su svetimais asmenimis privalumu laiko ir „Vilniaus m. moterų namų“ direktorė Lilija Henrika Vasiliauskė. Ji tvirtino, jog nėštumo nutraukimo galimybė yra moters teisė, o medikamentinis metodas leistų išvengti susidūrimo su psichologiškai traumuojančias patirtis galinčiais sukelti asmenimis.

„Gana aštriai kalbama apie tai, kad nereikės susidurti su neišprususiais, traumuojančiais, indoktrinuotais, Katalikų bažnyčios propagandą įgarsinančiais medikais“,– spaudos konferencijoje teigė L. H. Vasiliauskė.

Ji tvirtina, kad nėštumo nutraukimo metu išgyvenamas psichologines problemas dar labiau aštrina ir nekompetentingos ir informuoto pasirinkimo neatliekančios moterų pagalbos institucijos. Jos nuomone krizinio nėštumo centras apsunkina moterų pasirinkimą.

„Krizinio nėštumo centras daro moters pasirinkimą dar labiau apsunkintą, moralizuodamas, siekdamas sukurti nereikalingą emocinį ryšį su šešių savaičių gemalu, pristatydamas, kaip vaikelį“,– Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo „Vilniaus m. moterų namų“ direktorė.


ELTA

„Energoatom“ vadovas: matyti ženklų, kad rusai rengiasi palikti Zaporižios AE
„Energoatom“ vadovas: matyti ženklų, kad rusai rengiasi palikti Zaporižios AE

Toks žingsnis būtų didelis mūšio lauko pokytis iš dalies okupuotame pietrytiniame Zaporižios regione, kur fronto linija daugelį mėnesį beveik nesikeitė

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта