S. Skvernelis nepritaria nuo mobilizacijos bėgančių Rusijos piliečių priėmimui: gali nukreipti ginklus mums į nugaras
Lietuva ir Baltijos šalys 22 09 2022 157 peržiūros

S. Skvernelis nepritaria nuo mobilizacijos bėgančių Rusijos piliečių priėmimui: gali nukreipti ginklus mums į nugaras

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis nepritaria, kad Rusijos piliečiai, bėgantys nuo mobilizacijos, būtų priimti į Lietuvą. S. Skvernelis mano, kad rusų priėmimas gali sukelti pavojų šalies nacionaliniam saugumui.

„Lietuvai tikrai neturėtų įsileidinėti tokių asmenų, nes tarp tokių asmenų gali būti specialiai pasiųstos nemenkos grupės žmonių, paruoštų, turinčių karinę patirtį. Kad mes įsileistume į šalį iš esmės penktą koloną, kuri galėtų po to, atsiradus dienai X, nukreipti ginklus mums į nugaras“, – pirmadienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Anot ekspremjero, Rusijos piliečiai, norėdami pasipriešinti Vladimiro Putino režimui, turi kovoti savo šalies viduje, o ne bėgti į Vakarus.

„Tai yra Rusijos visuomenė, jie turi dėl savo tėvynės ir laisvės kovoti pas save viduje, o jei jau kažkur kažkam tas persekiojimas kapi lyderiams kažkur yra, tai reikia individualiai svarstyti. Bet neatverti čia sienos ir nepriimti visų, kas bėga nuo mobilizacijos“, – svarstė jis bei pridūrė, kad Lietuvai tai būtų pavojingas sprendimas.

L. Kasčiūnas: jei rusai nori keisti savo režimą, jie turi tai daryti Rusijoje

S. Skverneliui antrina ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Anot jo, rusų likimas turėtų būti sprendžiamas pačioje Rusijoje, o ne Vakarų valstybėse.

„Kai jiems pradėjo svilti padai, o šį pusmetį žiūrėjo į tai per televizorių ir nieko nedarė, kad tas karas būtų sustabdytas, tai dabar nėra sąžininga ukrainiečių atžvilgiu, kad jie galėtų būti vertinami kaip politiniai pabėgėliai. Rusijos likimas sprendžiasi Rusijoje. Todėl gerbiu ir reiškiu palaikymą tiems žmonėms, kurie išėjo į gatves. Ir jei jie nori keisti savo režimą, jie turi tai daryti Rusijoje“, – Seime kalbėjo L. Kasčiūnas.

Taip pat NSGK pirmininkas pabrėžia, kad sprendimas gali sukelti įvairių saugumo problemų.

„Jei tai bus didžiuliai srautai, tai yra klausimas, kaip tuo gali pasinaudoti įvairios Rusijos specialiosios tarnybos. Prie išorinės sienos stovi Rusijos FSB. Rusijos pasieniečiai yra FSB (Rusijos federalinės saugumo tarnybos – ELTA) dalis, tai jie gali padaryti įvairių manipuliacijų, įvairių tokių sprendimų, kad tam tikri žmonės, įvažiavę į mūsų valstybes, gali būti potencialūs diversantai, gali kelti įvairių kitų saugumo problemų. Mes tokių dalykų nesukontroliuotume, jei pradėtume įleidinėti“, – aiškino jis.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

Galiausiai L. Kasčiūnas pažymi, kad būtina koordinuoti savo sprendimus su regiono valstybėmis, o Latvija, atkreipia dėmesį jis, nuo mobilizacijos bėgančių Rusijos piliečių neįleidžia.

„Turėtų būti visų regiono valstybių, priėmusių tokį sprendimą, tolesnis koordinavimas. Latviai labai aiškiai pasakė savo poziciją ir tai yra gera pozicija, mes irgi tokios turime laikytis“, – teigė jis.

Vladimiras Putinas pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų paskelbė dalinę mobilizaciją, perspėdamas Vakarus, kad jei jie ir toliau tęs, pasak jo, „branduolinį šantažą“, Maskva atsakys visu savo didžiuliu arsenalu. Vėliau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė, kad Rusija mobilizuos apie 300 tūkst. rezervistų.

Paskelbus apie šį sprendimą Rusijoje trečiadienį kilo protestų banga. Šimtai prieš mobilizaciją protestavusių žmonių buvo sulaikyti. Oro linijų ir kelionių agentūrų duomenimis, trečiadienį paaiškėjo, kad šią savaitę beveik visi skrydžiai iš Rusijos jau užsakyti – žmonės, nenorintys dalyvauti kare, akivaizdžiai išvyksta iš šalies.

ELTA primena, kad atsižvelgus į Rusijos vykdomą karinę invaziją į Ukrainą ir iš to kylančias grėsmes šalių nacionaliniam saugumui, Lietuva kartu su Latvija, Estija bei Lenkija nusprendė griežtinti Rusijos piliečių atvykimo kontrolę.

Vadovaujantis Seimo nutarimu „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ ir Vyriausybės patvirtintais kriterijais, nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. į Lietuvos Respublikos teritoriją per visus pasienio kontrolės punktus atvykstantiems Rusijos piliečiams nepaprastosios padėties galiojimo metu bus taikomas individualus sugriežtintas patikrinimas.


ELTA

Siūloma nauja PVM lengvata – buitinės technikos, avalynės, laikrodžių, dviračių remontui
Siūloma nauja PVM lengvata – buitinės technikos, avalynės, laikrodžių, dviračių remontui

Siūloma taikyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą buitinės technikos ir elektronikos prietaisų, avalynės, galanterijos, laikrodžių, drabužių ir buitinės tekstilės gaminių, baldų, vaikų žaislų, dviračių, elektrinių paspirtukų remontui

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта