S. Skvernelis: nutarėme trumpinti izoliacijos laiką žmonėms, atvykstantiems iš užsienio šalių
Lietuva ir Baltijos šalys 09 09 2020 370 peržiūros

S. Skvernelis: nutarėme trumpinti izoliacijos laiką žmonėms, atvykstantiems iš užsienio šalių

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad gali būti trumpinamas izoliacijos laikas atvykstantiems iš užsienio į Lietuvą.

„Šiandien COVID-19 komitete nutarėme trumpinti izoliacijos laiką tiems žmonėms, kurie atvyko ar sugrįžo iš užsienio šalių, neturėjo sąlyčio su užsikrėtusiais koronavirusu, nepajuto simptomų ir praėjus bent 8 dienoms po atvykimo į Lietuvą pasidarė COVID-19 testą, kuris yra neigiamas.

Tokie asmenys galės palikti izoliacijos vietą praėjus 10-čiai, o ne 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą. Tikimės, kad tai leis greičiau grįžti į darbo rinką ir visuomeninį gyvenimą tiems, kurie tikrai neserga koronavirusu“, – feisbuke teigė S. Skvernelis.

Šiam sprendimui dar turės pritarti Vyriausybė.

„Atkreipiu dėmesį, kad šį sprendimą, kurį dar turės patvirtinti Vyriausybė, priėmėme po išsamios epidemiologų analizės. Dabartiniai Europos užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys rodo, kad COVID-19 inkubacinis periodas trunka 5-6 dienas, o rizika susirgti yra mažesnė antrąją savaitę po kontakto su sergančiu“, – rašė premjeras.

Ремонт компьютеров - телефонов - планшетов - Установка программ - Заправка картриджей - Сервисный центр - Магазин У ДМИТРИЯ

Visaginas, Veteranų g. 2, ТЦ "Domino"
Тел. 8 647 60122

Подробнее

Anot jo, diskutuojama apie galimybę atskirti saugias salas nuo paveiktų valstybių.

„Diskutavome ir apie galimybę išskirti saugias salas iš valstybių, kurios laikomos paveiktomis, jeigu imtume jų visą teritoriją. Linkstame priimti tokį sprendimą, kad palengvintume sąlygas turizmo verslui, tačiau dėl to dar turime sutarti su „Baltijos burbulo“ partnerėmis. Galutinis sprendimas turėtų paaiškėti penktadienį“, – teigė jis.

„Galiausiai sveikatos apsaugos ministras pristatė bendrą COVID-19 plitimo situaciją Lietuvoje. Kol kas nė vienoje savivaldybėje nereikia imtis specialių viruso valdymo priemonių“, – pridūrė S. Skvernelis.


ELTA

Į teismą perduodama baudžiamoji byla dėl Alytaus gaisro
Į teismą perduodama baudžiamoji byla dėl Alytaus gaisro

„Baigtas ikiteisminis tyrimas Alytaus gaisro byloje. Kaltinamasis aktas šioje byloje surašytas ir šiandien byla bus perduota teismui“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė D. Valkavičius

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта