SAM: „AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės (papildyta)
Lietuva ir Baltijos šalys 13 05 2021 383 peržiūros

SAM: „AstraZeneca“ paskiepyti gyventojai revakcinuotis kito gamintojo vakcina negalės (papildyta)

Vilnius, gegužės 13 d. (ELTA). Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė teigia, kad gyventojams, pasiskiepijusiems „AstraZeneca“ gamintojo „Vaxzevria“ vakcina, nebus suteikta galimybė revakcinuotis kito gamintojo vakcina. Ji taip pat akcentuoja, kad ministerija nusprendė nekeisti skiepijimo tvarkos „Vaxzevria“ vakcina, atsižvelgusi į vis dar blogą epidemiologinę situaciją šalyje ir įvertinusi tai, kad vakcinos nauda viršija keliamas rizikas.

„Įvertinę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie užregistruotas nepageidaujamas reakcijas į „Vaxzervia“ vakciną, taip pat atsižvelgdami į Europos vaistų agentūros rekomendacijas, į epidemiologinę situaciją šalyje, kuri vis dar yra kelianti susirūpinimą, priėmėme sprendimą tęsti „Vaxzevria“ vakcinaciją tokia pačia tvarka, kokia buvo iki šiol. Tai reiškia, kad šią vakciną galės rinktis visi gyventojai, vyresni nei 18 metų amžiaus“, – Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Grebenkovienė.

SAM kanclerė taip pat informavo, kad „AstraZeneca“ pasiskiepijusiems asmenims, norintiems revakcinuotis kito gamintojo vakcina, tokia galimybė nebus sudaryta.

„Vakcinų gamintojai savo informaciniuose lapeliuose nenumato tokios galimybės, kad antra vakcinos dozė galėtų būti kito gamintojo, mūsų šalyje taip pat nėra priimtas sprendimas, kad gyventojai galėtų rinktis kito gamintojo vakciną. Tad tokios galimybės kol kas nėra“, – paaiškino ji.

J. Grebenkovienė taip pat akcentavo, kad šiuo metu „AstraZeneca“ vakcinos „Vaxzevria“ nauda viršija rizikas. Visgi ji pripažino, kad, šalyje gerėjant epidemiologinei situacijai, sprendimai dėl skiepijimo „Vaxzevria“ gali būti pakeisti.

„Šiuo metu Lietuvoje mes turime vidutinę viruso ekspoziciją. (...) Tai reiškia, kad, esant dideliam viruso paplitimui, nauda viršija riziką, tiek kalbant apie hospitalizaciją, tiek apie gydymą intensyviosios terapijos skyriuje, tiek kalbant apie mirties prevenciją. Be abejo, gerėjant šalyje situacijai, gali būti šis sprendimas persvarstytas, ir atitinkamai vertinsime situaciją, nepageidaujamas reakcijas“, – sakė ji.

Сдам в аренду ангар 500 м2 (можно с территорией) в Висагинасе на территории БСИ.

Тел. +370-659-22367

Подробнее

ELTA primena, kad SAM nusprendė tęsti skiepijimą „AstraZeneca“ gamintojo vakcina tokia pat tvarka, kokia buvo taikoma nuo pat pradžių. Tai reiškia, kad „Vaxzevria“ vakcina ir toliau galės skiepytis visi gyventojai nuo 18 metų, ir Lietuva lieka tarp dešimties Europos Sąjungos šalių, kurios netaiko papildomų amžiaus ribojimų šiai vakcinai. Atsisakyti papildomų ribojimų jau nusprendė ir Vokietija, anksčiau skyrusi šią vakciną tik asmenims nuo 60 metų.

Riboti amžiaus skiepijant „Vaxzevria“ vakcina nerekomenduoja ir EVA, pateikusi išvadą, kad šios vakcinos nauda kovojant su COVID-19 ligos plitimu ir toliau nusveria vakcinos galimų šalutinių poveikių riziką suaugusiems visose amžiaus grupėse. Agentūros vertinimu, „Vaxzevria“ veiksmingai apsaugo nuo hospitalizavimo, gydymo intensyvios terapijos skyriuje ir mirčių dėl COVID-19 ligos. Didėjant infekcijos atvejų skaičiui, didėja ir vakcinos teikiama nauda.

Naujausias Airijoje atliktas tyrimas rodo, kad 1 mln. „Vaxzevria“ vakcina paskiepytų gyventojų tenka 4–10 itin retų šalutinių poveikių ir viena mirtis. Lietuvoje šia vakcina paskiepyta 270 tūkst. gyventojų, atitinkamai mažesnis yra ir galimų itin retų poveikių skaičius.

Skiepijant „Vaxzevria“ vakcina SAM ir toliau rekomenduoja daryti 12 savaičių pertrauką tarp pirmos ir antros vakcinos dozės. Tyrimai parodė, kad po ilgesnės pertraukos žmogaus organizme formuojasi daugiau antikūnų ir susidaro tvirtesnis imunitetas – šitaip užtikrinama didžiausia vakcinos nauda.


ELTA

Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 neteisėti migrantai
Pasienyje su Baltarusija sulaikyti dar 58 neteisėti migrantai

Visi jie Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта