Socialinėje erdvėje pažeminusiems pareigūno garbę ir orumą yra skiriamos baudos
Įvykiai ir kriminalas 02 03 2020 800 peržiūros

Socialinėje erdvėje pažeminusiems pareigūno garbę ir orumą yra skiriamos baudos

2020 m. vasario 10 d ir 17 d. vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsniu Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmai ir Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmai priėmė nutarimus, kad asmenys socialiniuose tinkluose pažeminę statutinių valstybės tarnautojų policijos pareigūnų garbę ir orumą, parašę tikrovės neatitinkančius ir įžeidžiančius komentarus socialiniame tinkle „Facebook“ padarė administracinį nusižengimą ir jiems yra skiriamos baudos. 

Įvykius komentuoja Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus viršininkas Sergejus Dubinovas. 

  • Kodėl buvo nuspręsta pradėti tokį tyrimą?

Policijos misija „Ginti. Saugoti. Padėti“ veikia ne tik išorėje – visuomenėje, tačiau veikia ir organizacijos viduje. Policijos sistema gina, saugo ir padeda policijos pareigūnui. 

  • Ar ankščiau tyrėte tokio tipo tyrimus?

Ankščiau tokio tipo tyrimų neatlikinėjome, o šis tyrimas kaip gerosios praktikos pavyzdys policijos bendruomenėje, siekiant, kad pareigūnas jautųsi saugus ir ginamas. 

  • Kaip manote, kokia tokių tyrimų vertė?

Автосервис предлагает качественный кузовной ремонт легковых автомобилей и автомобили в аренду:

-сдаём легковые автомобили в аренду от 8 до 20 евро в сутки с НДС;
UAB”Romirlita”, tel.8-68554558 -Роман, romirlita@mail.ru

Подробнее

Tai prevencinio ir informacinio pobūdžio precedentas. Juo siekiama priversti susimąstyti visuomenės narius prieš rašant įžeidžiančius komentarus ar skelbiant tikrovės neatitinkančią arba netinkamo turinio informaciją, kuri gali žeisti kito žmogaus garbę ir orumą, ypatingai socialiniuose tinkluose, elektroninėje erdvėje. 

  • Kokių veiksmų imasi policija, dėl neigiamos informacijos sklaidos elektroninėje erdvėje?

Kadangi didelę laiko dalį visuomenės nariai praleidžia bendraudami socialiniuose tinkluose, policija pradėjo stebėti visuomenės elgesį elektroninėje erdvėje. Ypatingas dėmesys skiriamas komentarams, dėl pareigūnų atliktų teisėtų veiksmų nustačius pažeidimą. Paskelbtą informaciją policija vertina ir imasi atitinkamų teisinių veiksmų esant garbės ir orumo pažeidimams. 

  • Kokie būtų Jūsų patarimai socialinių tinklų aktyviesiems „rašytojams“?

Imuniteto ir vidaus tyrimo skyriaus vadovas nusišypsojo ir patarė aktyviausiems komentarų „rašytojams“ geriau rašyti knygas ir straipsnius, bus liekamoji vertė didesnė. Taip pat pasiūlė nesivadovauti emocijomis ir atsakingai pagalvoti prieš rašant įžeidžiančio, neetiško turinio komentarus ar skelbiant netinkamą informaciją internete. 

Gerbkime vieni kitus. 


Policijos komisariato informacija

Kviečiame visus į magišką smėlio pasaulį!
Kviečiame visus į magišką smėlio pasaulį!

Gruodžio 2 d. – projekto „Smėlio ART-terapija vaikų ir paauglių psichologinei reabilitacija“ pristatymas

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта