Tyrimas parodė, kad žmonės pasaulyje tampa piktesni ir patiria didesnę įtampą
Mokslas ir sveikata 26 04 2019 678 peržiūros

Tyrimas parodė, kad žmonės pasaulyje tampa piktesni ir patiria didesnę įtampą

Žmonės visame pasaulyje tampa piktesni, patiria didesnę įtampą ir nerimą, rodo naujas atliktas pasaulinis tyrimas, skelbia BBC.

Iš apytikriai 150 tūkst. žmonių, apklaustų daugiau kaip 140 šalių, trečdalis sakė, kad kentėjo nuo streso. Mažiausiai vienas iš penkių jautė liūdesį arba pyktį. 

2018 metais atliktas tyrimas parodė, kad streso lygis pasiekė naujas aukštumas. 

Tyrimo, kurį atliko įmonė „Gallup“, metu žmonių buvo klausiama apie jų teigiamas ir neigiamas patirtis. Tyrėjai daugiausia dėmesio skyrė teigiamoms ir neigiamoms apklausiamų žmonių patirtims, kurias jie patyrė dieną prieš apklausą. 

Tyrime dalyvavusiems asmenims buvo užduoti tokie klausimai, kaip „ar daug šypsojotės ir juokėtės vakar?, „ar su jumis buvo elgiamasi pagarbiai“ ir kiti. Šiais klausimais buvo siekiama susidaryti vaizdą, kokias emocijas kasdien išgyvena žmonės.

Paaiškėjo, kad daugiausiai neigiamų emocijų patiria Čado gyventojai. Nelaimingiausių tautų penktuke taip pat atsidūrė Nigeris, Siera Leonė, Irakas ir Iranas. Nepaisant to, kad Čade gyventojai patiria daugiausiai neigiamų emocijų, žmonės JAV ir Graikijoje jautė didesnę įtampą. Apie 55 proc. JAV suaugusiųjų sakė, kad jautė stresą. Daugiausiai streso vis dėlto patyrė graikai. 59 proc. graikų sakė, kad dieną prieš apklausą patyrė stresą. 

Daugiausiai pozityvių emocijų patyrė Paragvajaus gyventojai. Pozityviausių šalių penketuke taip pat - Panama, Gvatemala, Meksika ir Salvadoras. 

Paragvajaus, Panamos ir Gvatemalos gyventojai teigė, kad kasdien jaučia labai daug teigiamų emocijų. Kaip teigiama, Lotynų Amerikai būdingas bruožas „susikoncentruoti į teigiamus dalykus gyvenime“.

ELTA

Aktuali informacija UAB „Visagino energija“ klientams
Aktuali informacija UAB „Visagino energija“ klientams

Pristatome pagrindinius UAB „Visagino energija“ 2022 m. vasaros darbus ir įvykius

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта