Ukrainos užsienio reikalų ministras: vien tik palaikymo žodžių nepakanka
Pasaulyje 15 04 2021 143 peržiūros

Ukrainos užsienio reikalų ministras: vien tik palaikymo žodžių nepakanka

Ketvirtadienį Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba kreipėsi į Kijeve esančius Baltijos valstybių ministrus prašydamas siųsti žinutę euroatlantiniam aljansui priklausančioms valstybėms, kad Kijevui reikalinga ne tik žodinė parama.

„Šiandien kreipiausi į kolegas sakydamas, kad palaikymo žodžių nepakanka...Taip pat kreipiausi su prašymu, kad jūs, kaip ES ir NATO nariai, kalbėtumėtės su kitomis valstybėmis narėmis apie praktinę pagalbą Ukrainai“, – ketvirtadienį per bendrą Ukrainos ir Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų spaudos konferenciją kalbėjo D. Kuleba.

Ketvirtadienį solidarumo vizito į Ukrainą išvykę Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė jungtinių pajėgų klausimą siekiant atremti galimas Rusijos karines provokacijas bei paramą Ukrainai siekiant ES –NATO narystės.

„Svarbu duoti ženklą Rusijai, kad karinių veiksmų pasekmės bus skausmingos“, – teigė Ukrainos užsienio reikalų ministras.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pažymėjo, kad Baltijos šalys pasiruošusios suteikti visokeriopą paramą visais Ukrainos prisijungimo į Europos Sąjungą ir NATO aljansą klausimais.

„Mes palaikome reformas, kurios veda Ukrainą narystės Europos Sąjungoje ir NATO link. Mes buvome su jumis, mes esame ir būsime pasirengę ateityje padėti viskuo, ko jums gali prireikti, kad greičiau judėtumėte tikslų link“, – kalbėjo ministras.

G. Landsbergis pabrėžė, kad siunčiamas labai aiškus signalas Kremliaus atstovams, kad „raudona linija“ neturėtų būti peržengta, kitu atveju, teigė jis, pasekmės bus skaudžios.

„Mes siunčiame labai aiškią žinią Rusijos Federacijai, kad ji sustabdytų savo veiksmus atitraukiant karius, deeskaluojant situaciją ir grįžtant prie diskusijų, dėl kurių mes esame susitarę Minske ir Normandijos formatu“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.


ELTA

Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko
Gegužės 9 d. anapilin iškeliavo Vasilijus Fedorenko

Atsisveikinimas vyksta šiandien, gegužės 12 d., iki 19.00 val. salėje „Tadora“

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта