Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja gyventojus - būkite budrūs ir saugokitės sukčių!
Įvykiai ir kriminalas 08 04 2020 928 peržiūros

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja gyventojus - būkite budrūs ir saugokitės sukčių!

2020 m. sausio - kovo mėnesiais Utenos apskrityje užregistruota 17 sukčiavimo atvejų. Dažniausiai pasitaikantis sukčiavimo būdas, kai asmenys sumoka pinigus, tačiau prekių negauna, o su tariamu pardavėju susisiekti nepavyksta (8 atvejai). Nukenčiama ne tik pasinaudojus populiariausiomis interneto svetainėmis. Buvo užfiksuoti 6 atvejai, kai paskambinus asmeniui ir prisistačius policijos pareigūnu, gydytoju, banko darbuotoju ir pan., buvo išvilioti pinigai ir elektroninės bankininkystės duomenys.

Kovo mėnesį, paskelbus karantiną, gyventojai kreipėsi į policiją dėl to, kad pirkdami apsaugines kaukes, respiratorius įvairiose internetinėse svetainėse, pervedė pinigus į nurodytas sąskaitas, tačiau prekių negavo, o su pardavėjais susisiekti nepavyksta.

Policija įspėja gyventojus, saugokite save ir savo turtą. Sukčiai tobulėja, nuolat kuria naujas, dar negirdėtas apgavysčių schemas, įvairiais apgaulės būdais išvilioja iš gyventojų pinigus. Nesudarykite jokių sandorių su nepažystamais asmenimis, nežinomomis firmomis, įmonėmis ar kitomis įstaigomis. Atlikti finansines operacijas galima tik visiškai įsitikinus, kad tai saugu ir patikima. Apie galimus pavojus įspėkite savo artimuosius ir senjorus.

Perkant internetu, neretai galima rasti patrauklių pasiūlymų, tačiau būkite atsargūs dėl galimo sukčiavimo. Policija pataria:

 • Jei įmanoma, naudokitės vietiniais mažmeninės prekybos tinklalapiais – išspręsti iškilusias problemas bus tiesiog paprasčiau.

 • Atlikite savo tyrimą – prieš pirkdami peržiūrėkite komentarus apie parduotuvę.

 • Atsiskaitykite tik saugiu būdu. Prašoma tiesiogiai pervesti pinigus? Pagalvokite darkart!

 • Mokėkite tik tada, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio, venkite nemokamų arba viešųjų bevielių tinklų.

 • Saugokitės reklamų, siūlančių neįtikimas kainas ar stebuklingus gaminius.

 • Iškilo langas su informacija, kuriame teigiama, kad laimėjote prizą? Pagalvokite darkart, galite laimėti kenkėjišką programą.

Ką reikėtų žinoti, kad nepakliūtumėte į telefoninių sukčių pinkles? Policija pataria:

Krovinių pervežimas Visagine ir visoje Lietuvoje.
Užnešame ir išnešame daiktus, baldus, išvežame statybines ir kitas šiukšles ir t.t.
Tel. 8-628-14441.
Грузовые перевозки по Висагинасу и всей Литве.
Заносим и выносим крупногабаритные вещи, вывозим строительный мусор и т.д. Тел. 8-628-14441

Подробнее

 • Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų. Paprašykite skambintojo Jums paskambinti vėliau - raskite pasiteisinimą ir laimėkite laiko susivokti, kas vyksta.

 • Nepriimkite jokių sprendimų vienas, paskambinkite artimiesiems, nueikite pas kaimynus, paaiškinkite situaciją ir paprašykite pagalbos.

 • Jokiu būdu neatskleiskite savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, gyvenamosios vietos adreso.

 • Susirinkite kuo daugiau informacijos apie ateinatį žmogų, paprašykite darbuotojo pažymėjimo, paklauskite jo vardo pavardės, pareigų, kontaktų. Jei kilo įtarimas neįsileiskite jo.

 • Atminkite, policija, banko atstovai niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų, nevykdo jokių su pinigais susijusių operacijų nei telefonu, nei atvykus į namus.

 • Neperduokite pinigų per tarpininkus.

 • Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.

Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami praneškite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Policijos komisariato informacija

Kviečiame visus į magišką smėlio pasaulį!
Kviečiame visus į magišką smėlio pasaulį!

Gruodžio 2 d. – projekto „Smėlio ART-terapija vaikų ir paauglių psichologinei reabilitacija“ pristatymas

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта