Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba perspėja neužkibti ant jos vardu prisidengiančių sukčių kabliuko
Įvykiai ir kriminalas 17 02 2022 566 peržiūros

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba perspėja neužkibti ant jos vardu prisidengiančių sukčių kabliuko

Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) pasiekė informacija, kad sukčiai, prisidengdami šio tarnybos vardu skambina žmonėms ir jų teiraujasi, ar šie, pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, patyrė nepageidaujamų reakcijų. Jei žmogus patvirtina patyręs, jam pasiūloma įsigyti vaistų, padedančių įveikti pašalinius vakcinų poveikius.

VVKT perspėja neužkibti ant sukčių kabliuko, neatskleisti savo jautrių asmens duomenų bet kam, nepirkti neaiškios kilmės preparatų, pristatomų kaip vaistai, nerizikuoti savo sveikata, o dėl gydymosi galimybių tartis su savo gydytoju.

VVKT specialistai, reikalui esant, skambina tik tiems asmenims, kurie tarnybai yra pateikę pranešimą apie patirtą šalutinį poveikį į vakciną ar vaistą ir palikę savo kontaktinius duomenis. Skambinama tik tais atvejais, kai reikalinga pasitikslinti pateiktą informaciją ar iškyla papildomų klausimų. Paskambinę VVKT specialistai tikrai nesiūlo žmonėms vartoti kokių nors vaistų ar juo labiau jų įsigyti, pabrėžiama VVKT pranešime. Dėl vaistų vartojimo reikėtų tartis su gydytoju arba vaistininku, pažymi specialistai ir perspėja jokiu būdu iš neaiškių asmenų nepirkti jų siūlomų preparatų, pristatomų kaip vaistai, kurie neva padės įveikti patirtus nepageidaujamus šalutinius vakcinų poveikius.

Taip pat patariama pasitikrinti ir rinktis tik Lietuvoje registruotus vaistinius preparatus ir gydymosi būdus. „Įsigydami vaistų (ar neaiškios kilmės preparatų, pristatomų kaip vaistai) telefonu iš prekeivių, taip pat jų parsisiųsdami iš internetinių, dažnai užsienyje veikiančių svetainių/parduotuvių, kurios nėra pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu, kad šioje vaistinės internetinėje svetainėje pirkti vaistus yra saugu, rizikuojate savo sveikata“, – perspėja VVKT specialistai.

Ремонт ванных комнат и санузлов под ключ. +37062469812

Подробнее

Pasak jų, telefoniniai ar interneto prekiautojai gali tvirtinti ką tik nori apie vaisto veiksmingumą ir patikimumą, tačiau nėra garantijos, kad tai – tiesa. Vaistas gali būti pagamintas ir teisėto vaistų gamintojo, bet pakliuvęs į neteisėtą platinimo grandinę, irgi tampa falsifikatu. Be to, vaistus, kad jie būtų kokybiški ir saugūs vartoti, būtina tinkamai gabenti ir laikyti. Telefonu ar internetu įsigyto preparato tinkamumo vartoti terminas gali būti pasibaigęs, vaistas gali būti perpakuotas į kitas pakuotes, ant kurių gali būti užrašyti kiti, nauji tinkamumo vartoti terminai. Tad vartojant tokius preparatus, galima labai sau pakenkti.


ELTA

Pavojai ant užšalusių vandens telkinių
Pavojai ant užšalusių vandens telkinių

Įsidėmėkite, kad ant užšalusio vandens telkinio niekada nebus visiškai saugu!

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта