Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena
Įdomu žinoti 11 02 2022 391 peržiūros

Vasario 11-ąją minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena

Kasmet vasario 11-ąją Europos Sąjungoje minima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga daugelyje šalių vyksta įvairūs renginiai, kurių metu primenama visuomenei apie numerį 112, galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą, taip pat padėkojama skubiosios pagalbos tarnybų darbuotojams už jų drąsą ir pasiaukojimą.

Kaip rodo apklausų duomenys, Lietuvos gyventojai gerai žino numerį 112. Ir neatsitiktinai – nuo praėjusiųjų metų spalio 1 dienos jis liko vieninteliu numeriu, kuriuo galima išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas Lietuvoje. Šiuo metu net devyniose Europos Sąjungos valstybėse – Lietuvoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Maltoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Rumunijoje ir Švedijoje – numeris 112 yra vienintelis skubios pagalbos iškvietimo numeris. Tačiau tai, kad numeris 112 veikia ne tik Lietuvoje, mūsų gyventojai dažnai pamiršta.

Todėl, minint Europos skubios pagalbos numerio 112 dieną, Bendrasis pagalbos centras primena, kad 112 yra skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeris, kuris veikia ne tik visoje Europos Sąjungoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių: Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Serbijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Ukrainoje ir kitose. Iš viso net apie 700 milijonų žmonių šiuo ryšio numeriu gali išsikviesti skubią pagalbą, kurią teikia policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir greitosios medicinos pagalbos pajėgos.

По самой высокой цене скупаем в Литве леса (зрелые, молодые, на дрова, срубленные), землю, усадьбы.
Тел. 8-676-41155.

Подробнее

Praėjusiais metais numeriui 112 suėjo jau trisdešimt metų. Tačiau numerio 112 diena švenčiama dar ne taip seniai – tik nuo 2009 metų, kai Europos Komisija, Europos Parlamentas ir Europos Taryba oficialiai paskelbė vasario 11-ąją Europos skubios pagalbos numerio 112 diena.


ELTA

G. Skaistė: numatomi dovanų iš artimųjų asmenų ribojimai, GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms atsisakymas
G. Skaistė: numatomi dovanų iš artimųjų asmenų ribojimai, GPM lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir pensijų fondų įmokoms atsisakymas

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad pastebėjus tam tikrą piktnaudžiavimą yra siūloma riboti dovanas iš artimųjų asmenų

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта