VDU pasirašė bendradarbiavimo susitarimus dar su 3 Ukrainos universitetais
Lietuva ir Baltijos šalys 17 11 2020 137 peržiūros

VDU pasirašė bendradarbiavimo susitarimus dar su 3 Ukrainos universitetais

Ne vienerius metus tęsdamas iniciatyvą, skirtą bendradarbiavimui su Rytų partnerystės šalimis, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pasirašė susitarimo memorandumus su dar trimis Ukrainos universitetais: Priazovo valstybiniu technikos universitetu Mariupolio mieste (Donecko sritis), Luhansko nacionaliniu Taraso Ševčenkos universitetu ir Luhansko nacionaliniu agrariniu universitetu. Visi jie yra karinio konflikto zonose – Donecko ir Luhansko srityse. Kai kurie kartu su dalimi akademinio personalo ir studentų buvo priversti išsikelti iš okupuotų teritorijų, palikdami mokslo bei studijų infrastruktūrą.

Pasak pranešimo, susitarimo memorandumais numatoma, kad VDU ir Ukrainos universitetai bendradarbiaus pasitelkiant akademinius ir edukacinius mainus. Planuojama vykdyti bendras, dvigubo diplomo studijų programas, organizuoti studentų, dėstytojų bei darbuotojų mainus, vykdyti jungtinius tyrimus, mokymus, dalintis medžiaga. Taip pat numatoma skirti specialias stipendijas Ukrainos studentams, siūlyti jiems galimybę nuotoliniu būdu mokytis anglų kalbos.

„Nuosekliai plėtojama Rytų partnerystė VDU yra ypač aktuali ne tik akademiniam ir moksliniam bendradarbiavimui. Tai – reikšmingas mūsų vertybinio pagrindo įprasminimas dalintis patirtimi, galimybėmis, žiniomis su tais universitetais, kuriems šiuo metu nepaprastai reikalinga mūsų parama. Luhansko ir Donecko srityse esantys universitetai dėl karo buvo priversti išsikelti iš šių regionų, bet atkakliai siekia toliau vykdyti studijas, ir tai yra VDU bendruomenei artimi bei iš praeities pažįstami siekiai, kuriems negalime būti abejingi“, – teigia VDU komunikacijos prorektorė doc. dr. Vilma Bijeikienė.

Krovinių pervežimas Visagine ir visoje Lietuvoje.
Užnešame ir išnešame daiktus, baldus, išvežame statybines ir kitas šiukšles ir t.t.
Tel. 8-628-14441.
Грузовые перевозки по Висагинасу и всей Литве.
Заносим и выносим крупногабаритные вещи, вывозим строительный мусор и т.д. Тел. 8-628-14441

Подробнее

ELTA yra skelbusi, kad lapkričio pradžioje VDU paskelbė apie papildomai priimamus dar 50 studentų iš Baltarusijos, kurie jaučiasi nesaugiai savo gimtinėje, yra persekiojami ir pašalinti iš savo universitetų. Universitetas įsteigė paramos fondą ir skirs stipendijas, padengiančias šių studentų mokesčius už studijas, pragyvenimo išlaidas. Dar viena iš pastarųjų VDU iniciatyvų (dėl nuotolinio mokymo(si) patirties perdavimo) buvo skirta Donecko ir Luhansko sričių mokykloms ir universitetams. Ją VDU vykdė kartu su Vilniaus Ozo gimnazija. Projektą finansavo Lietuvos užsienio reikalų ministerija.


ELTA

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti
Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti

Taip pat buvo apsikeista nuomonėmis apie tuos 7 kandidatus, su kuriais prezidentas ketina susitikti vėliau šią savaitę

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта