Vilniuje iš nusikalstamos organizuotos grupės asmenų išimti kilogramai narkotinių medžiagų, stambios pinigų sumos
Įvykiai ir kriminalas 20 01 2022 803 peržiūros

Vilniuje iš nusikalstamos organizuotos grupės asmenų išimti kilogramai narkotinių medžiagų, stambios pinigų sumos

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo, neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu.

Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, analizuodami teritorinių policijos komisariatų atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto narkotinių medžiagų platinimo, ir matydami, jog yra galimybė išaiškinti labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimą, perėmė ikiteisminį tyrimą savo žinion ir atliko neviešo pobūdžio priemones. Tokio pobūdžio nusikalstamos veikos, kai narkotinės medžiagos platinamos labai dideliais kiekiais, yra ypač pavojingos ir priskiriamos prie labai sunkių nusikaltimų, todėl joms išaiškinti ir ištirti skiriamas ypatingas dėmesys, pažymima Vilniaus apskrities policijos pranešime.

Ikiteisminio tyrimo metu imtasi veiksmų kruopščiai analizuoti bei dokumentuoti asmenų daromas nusikalstamas veikas – pareigūnai rinkdami duomenis užtruko ne vieną mėnesį. Kriminalistai, tikrindami galimas asmenų sąsajas narkotinių medžiagų platinime, ėmė domėtis ir rinkti informaciją apie anksčiau už analogiškus nusikaltimus teistus asmenis, priskiriamus Vilniuje veikiančioms organizuotoms nusikalstamoms struktūroms. Jie, kaip įtariama, labai dideliais kiekiais platina narkotines medžiagas, tam tikslui susibūrę į organizuotą grupę. Manoma, kad minėti asmenys, veikdami kartu pakankamai ilgą laiką, sostinėje turėjo matomą vaidmenį narkotinių medžiagų platinimo rinkoje. Tyrimo metu pareigūnams pavyko nustatyti narkotinių medžiagų slaptavietę, iš kurios paimta apie 11 kilogramų psichotropinės medžiagos – amfetamino, kurio kaina gali siekti daugiau kaip 100 tūkst. eurų.

Tik surinkus pakankamai duomenų apie asmenų daromas nusikalstamas veikas, praeitos savaitės viduryje buvo nuspręsta juos sulaikyti ir atlikti kratas jų gyvenamosiose, lankymosi vietose bei automobiliuose. Ankstų rytą, Vilniaus apskrities Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojais sulaikė 4 įtariamuosius ir atliko kratas. Kratų metu buvo išimta apie 1 kg miltelių, kurių sudėtyje yra narkotinė medžiaga – kokainas, jo vertė juodojoje rinkoje yra apie 35 000– 40 000 eurų. Taip pat buvo išimtas didelis kiekis psichotropinės medžiagos – sintetinio kanabinoido ir tabako, ant kurio purškiama psichotropinė medžiaga. Kadangi tiriama nusikalstama veika yra susijusi su gauta turtine nauda, be to, pas įtariamuosius rasta grynųjų pinigų, kurių suma siekia daugiau kaip 50 000 eurų, šiame ikiteisminio tyrimo etape, atsiradus turto tyrimo pagrindams, yra inicijuoti ir atliekami turto tyrimai įtariamiesiems bei jų šeimos nariams.

Visiems 4 sulaikytiesiems buvo įteikti pranešimai apie įtarimus dėl sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų, 3 iš jų – veikiant organizuotoje grupėje, ir teismo paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai. Pasak policijos atstovų, manoma, kad sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau.

Už panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų padarymą, baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų. 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Перевозка + грузчики
Перевозка мебели, бытовой техники, стройматериалов, вещей и т.д.
Вывоз старой мебели, строительного мусора.
Вывоз мусора из квартир, дач, гаражей и подвалов.
Перевозка грузов длиной до 6 м, грузоподъемность до 2,5 т.
+370-622-31044.

Подробнее

 

ELTA

VPK nuotr.

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта