Visagino baleto premjera: į gimtąjį miestą sugrįžta keturi baleto artistai
Visagine 07 09 2022 164 peržiūros

Visagino baleto premjera: į gimtąjį miestą sugrįžta keturi baleto artistai

Į gimtąjį Visaginą sugrįžta keturi baleto artistai: Lenkijos nacionalinio baleto solistė Margarita SIMONOVA bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai Julija ARMALIENĖ (Turkina), Viktorija FRIK ir Voicech ŽUROMSKAS. Rugsėjo 10 d. 18 val. šokėjai lips į Visagino kultūros centro „Draugystė sceną su baleto spektaklio „Einu namo“ PREMJERA!

Choreografiją spektakliui sukūrė Aušra KRASAUSKAITĖ, įvairiais pastatymais pastaraisiais metais garsėjanti Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisterė, muziką – kompozitorė Silvija MILIŪNAITĖ. Kūrybinėje grupėje taip pat dalyvauja visaginietėsdizainerė Sandra MATVEJEVA ir scenografė Jevgenija CHOLODOVA. Visą spektaklio kūrimą vykdo Visagino kultūros centras, taigi „Einu namo“ gali būti tituluojamas pirmuoju profesionaliu centro scenos meno kūriniu su ambicija tolimesnei sklaidai Lietuvoje.

Šokio spektaklis „Einu namo“ – tarsi koliažas iš prisiminimų vaikystės mieste ir namuose, sumišęs su šios dienos išgyvenama realybe bei lūkesčiu apie „šviesią ateitį“. Spektaklį sudaro choreografinės kompozicijos – fragmentiški trumpi pasakojimai, atskleidžiantys tolimiausiose atminties kertėse glūdinčius prisiminimus apie vaikystę ir paauglystę. Be galo asmeniškas, jautrus ir sentimentalus šokio spektaklis leidžia pamatyti, kas formavo iš Visagino kilusių baleto šokėjų asmenybes.

Spektaklio pasaulis kuria kiemo atmosferą, kurioje susitinka skirtingas patirtys turintys šokėjai. Vaikystės kiemas, pirma meilė, užrašai ant sienų, santykis su artimaisiais, į atmintį įstrigę šilti ir linksmi prisiminimai scenoje sukasi greitai ir organiškai. Nostalgijos kupinas spektaklis kviečia žiūrovą pasinerti į prisiminimų srautą, kuriame atpažįstami bendražmogiški išgyvenimai ir praėjusio laikmečio atmosfera.

Bilietus galima įsigyti internetu www.bilietai.lt arba VKC „Draugystė“ kasoje, Parko g. 7(II-VI 14-20 val.).

 

Choreografė-režisierė: Aušra Krasauskaitė

Kompozitorė: Silvija Miliūnaitė

Šokėjai: Margarita Simonova, Viktorija Frik, Julija Armalienė, Voicech Žuromskas

Scenografės: Jevgenija Cholodova, Sandra Matvejeva

Kostiumų dailininkė: Sandra Matvejeva

 

Prodiuseris: Visagino kultūros centras

Partneris: Britų taryba Lietuvoje

Dalinis finansavimas: Visagino savivaldybė

 

www.visaginokultura.lt

 

 

 

Visaginas gali daugiau!
Visaginas gali daugiau!

Didžiuojuosi, kad mano komanda patikėjo mano galimybėmis ir iškėlė mano kandidatūrą į Visagino savivaldybės mero postą

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта