Visagino erdvių festivalis atveria naujus horizontus: eksperimentinė kūryba ir autentiškos patirtys
Visagine 29 07 2022 306 peržiūros

Visagino erdvių festivalis atveria naujus horizontus: eksperimentinė kūryba ir autentiškos patirtys

Visagino erdvių festivalis manifestuoja atsivėrimą ir naujas jausmines patirtis, todėl programoje gausu forma ir turiniu stebinančių renginių.

 

Rugpjūčio 2 d. 20 val. Visagino kultūros centro salėje „Banga atsivers paauglių pasaulis. Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ spektaklis „Me two / Savoj Krūvoj“ gimė iš „Low Air“ šokio mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie jų (paauglių) pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Kūrybiniame procese tarp paauglių ir šokio teatro profesionalų išryškėjo intymios ir dažnu atveju „nepatogios“ istorijos, skirtingi požiūriai į jas, keliantys klausimus – o kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti? Ir kodėl, dažnu atveju pradėjus pasakoti istoriją ir išgirdus tylų „man irgi taip buvo“, mes retai norime vienas kitą palaikyti.

Rugpjūčio 4 d. 20 val. VKC salėje „Bangakalbėsime apie gyvenimą  tamsoje, su cerebriniu paralyžiumi ir neįgaliojo vežimėlyje. „Pojūčių teatro“ ir Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis  „Supergalios“ – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleis mums, neįdomiesiems, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau negu eiti.

Rugpjūčio 3 d. 18 ir 20 val. ir rugpjūčio 4 d. 18 ir 20.45 val. Visagino ežere išvysime judesio ir akrobatikos spektaklį „Vėtrungė“. Teatro „Les Choses de Rien“ iš Prancūzijos pasirodyme akrobatas žaidžia su nesvarumo būsena tarp oro ir vandens, lydimas melodijų, kurias skleidžiabangas savo valtimi skrodžiantis muzikantas.

Rugpjūčio 3 d. 20.30 val. ir rugpjūčio 5 d.17 val. tarptautinis 14 choreografų bei šokėjų iš Švedijos, Norvegijos, Suomijos, JK, Estijos, Latvijos ir Lietuvos susivienijimas pakvies į interaktyvią ekskursiją po Visagino kultūros centro pastatą „Sedulina“ (Vilties g. 5). Šokio performansu „RAZDEDAUCH“ brandūs šokio menininkai įrodo, kad šokis priklauso kiekvienam ir yra šventė bet kokiame amžiuje.

Visi spektakliai nemokami.

Susipažinti su visa Visagino erdvių festivalio ir Visagino miesto šventės programa galima www.visaginokultura.lt

Festivalio rengėjas: Visagino kultūros centras

Festivalio rėmėjai: Visagino savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba

Festivalio partneriai: Goethes institutas, Britų taryba Lietuvoje, JAV ambasada, VšĮ Kino pavasaris, Aleksandro Vasiljevo fondas

„Energoatom“ vadovas: matyti ženklų, kad rusai rengiasi palikti Zaporižios AE
„Energoatom“ vadovas: matyti ženklų, kad rusai rengiasi palikti Zaporižios AE

Toks žingsnis būtų didelis mūšio lauko pokytis iš dalies okupuotame pietrytiniame Zaporižios regione, kur fronto linija daugelį mėnesį beveik nesikeitė

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта