Visagino totorių bendrijos 25-mečio šventė
Visagine 03 06 2022 749 peržiūros

Visagino totorių bendrijos 25-mečio šventė

Visagino miesto ir Ignalinos atominės elektrinės statyti atvykę totoriai 1997 m. įkūrė Visagino totorių bendriją, kuri netruko sužibėti ne tik Visagine, bet ir visoje Lietuvoje.

Siekdama išsaugoti ir perduoti ateities kartoms totorių kultūrą, tradicijas ir gimtąją kalbą, 1997 m. bendrija atvėrė sekmadieninę totorių vaikų klasę ir subūrė totorių folkloro ansamblį „Miras“, kurio repertuare skamba ne tik liaudies dainos, bet ir instrumentinės pjesės tradiciniams instrumentams  – mandolinai, kubyzei, kurajai.

Visagino totoriai pirmieji Lietuvoje organizavo tradicinę liaudies šventę „Sabantuj“, kuri 2018 m. buvo įtraukta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. O kokia šventė be kulinarinio paveldo? Totorių švenčių dalyviai ragavo daug įvairiaskonių patiekalų, bet vienas skanėstas prie širdies prilipo labiausiai –„čak-čak“, taip pat pelnęs garbingą vietą Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade.

Visagino totoriai jau 25 metus rūpestingai globoja savo etninę kultūrą totorių bendrijos tarpe ir pažindina su jos ypatumais kitus įvairiuose Lietuvos ir užsienio miestuose. Per šį laikotarpį nuskintas ne vienas lauras, bet vienas svarbiausiųjų pasiekimų –begalinis atsidavimas ir veiklos tęstinumas!

 

Birželio 4 d. 14 val. VKC „Draugystė (Parko g. 7) kviečiame paminėti tri Visagino totorių kultūros puoselėtojų jubiliejus – totorių folkloro ansamblio Miras, „Gimtosios mokyklostotorių būrelio ir Visagino totorių bendrijos 25-metį.

 

Jubiliejiniame koncerte dalyvauja:

- RAFIS CHUSNUTDINOV (Italija) - tarptautinių konkursų laureatas, dainininkas, kompozitorius, vokalo mokytojas;

- Operos dainininkė, tarptautinių konkursų laureatė, plataus diapazono lyrinio soprano savininkė ELINA MITINA-SHIGABUTDINOVA (Ryga);

- Visagino kultūros centro totorių folkloro ansamblis „MIRAS“, vadovė Irina Zacharenko;

- Visagino kultūros centro „Gimtosios mokyklos“ totorių būrelis, vadovė Zilya Karimova;

- Totorių folkloro ansamblis „LEISAN“ (Klaipėda), vadovė Zilia Gorochova;

- Lietuvos totorių folkloro ansamblis „EFSANĖ“ (Vilnius),vadovė Elnara Čurlu;

- Visagino kultūros centro kolektyvai.

 

Renginys nemokamas.

Organizatoriai: Visagino kultūros centras, Visagino totorių bendrija

Rėmėjai:Tautinių mažumų departamentas prie LRV, Visagino savivaldybė

Visagino kultūros centro informacija

 

„Sodra“: mažėja pajamų atotrūkis tarp uždirbančių daugiausiai ir mažiausiai, tačiau tarp vyrų ir moterų bei Vilniaus ir regionų kinta lėtai
„Sodra“: mažėja pajamų atotrūkis tarp uždirbančių daugiausiai ir mažiausiai, tačiau tarp vyrų ir moterų bei Vilniaus ir regionų kinta lėtai

Panašus pajamų atotrūkio rodiklis, pažymėjo „Sodros“ specialistė, fiksuojamas ir Latvijoje, žemesnis – Bulgarijoje ir Rumunijoje, tačiau ES vidurkis išlieka 4,5 karto

-°С -%

Все авторские имущественные права и смежные права на размещенную на сайте news.tts.lt информацию принадлежат ЗАО "Telekomunikacinių technologijų servisas", если не указано иное.
Подробнее об использовании материалов сайта